Кошарка

ОКК Борац на 8:0, Славији ни промил шансе у “Борику”

Кошаркаши ОКК Борац настављају да нижу “рецке” када су у питању побједе у Првој лиги Републике Српске. Црвено-плави су синоћ у дворани Борик, у утакмици осмог кола, декласирали екипу Славије 1996 из Источног Сарајева резултатом 85:54 и са максималних 16 бодова издвојили се на врху табеле, испред Леотара који има 14 и који ће вечерас одиграти свој меч осмог кола и то против Приједора у дворани Младост.

Гостујући састав расположеним изабраницима Бојана Божића парирали су само у првих 7 минута, послије којих је на семафору, након поена Душана Елеза, био исписан резултат 11:12. Серија 14:0 коју су направили домаћи кошаркаши у финишу прве и на старту друге дионице за 25:12 показала је у којем ће смјеру тећи меч: црвено-плава одбрана функционисала је савршено, а није мањкало ни квалитетних рјешења у фази напада.

Врло брзо је ОКК Борац одмакао “соколовима” на 23 корака (41:18), а на паузу између два полувремена отишао при +22 (42:20), примивши само осам поена у другом десетоминутном периоду. “Украли” су наши кошаркаши током првих 20 минута 6 лопти играчима Славије, којима ниједном није пошло за руком да узврате, док је омјер у асистенцијама био далеко на страни црвено-плавих (8:1).

Преостале двије четвртине такође су понудиле одбрану из “уџбеника” и разноврсност у нападу: зауставили су се домаћи играчи на 19 асистенција до краја меча, а највећа разлика на утакмици осликана је у коначној разлици од 31 поена.

У синоћњој утакмици у игру није улазио само капитен Сергеј Пуцар, а сви кошаркаши који су добили прилику у мечу са “соколовима” уписали су се у стријелце. Предњачили су Срђан и Пеђа Лончар са 13 поена, али свакако не смије да се занемари учинак остатка екипе, прије свега Милоша Ступара и Луке Ћулума, који су на одличан начин искористили вријеме проведено на паркету. Наиме, Ступар је на терену провео 19 минута и за то вријеме постигао 9 поена и ухватио 5 лопти, док је Ћулум играо минут више, те се такође зауставио на 9 поена и то без промашаја (3/3 за два поена и 3/3 са линије за слободна бацања) и забиљежио 8 скокова. У гостујућем саставу Милош Шушић је био најефикаснији са 18 поена, али уз слаб проценат шута из игре (5/18), док су Филип Његовановић и Маринко Перовић постигли по 10, с тим што је другонаведени ухватио и 12 лопти.

Иначе, треба рећи да су кошаркаше ОКК Борац на путу ка новој првенственој побједи синоћ подржали и полазници бањалучке школе спорта Каспер.

До краја 2017. године ОКК Борац ће у оквиру Прве лиге Републике Српске одиграти још три утакмице, а први наредни ривал 9. или 10. децембра у Вишеграду биће екипа Варде ХЕ.

ОКК БОРАЦ – СЛАВИЈА 1996 85:54 (19:12, 23:8, 16:17, 27:17)

дворана: Борик, гледалаца: 500, судије: Славен Ваван, Дејан Брестовац и Јелена Дејановић.

ОКК БОРАЦ: Николић 2, Барбарез 9, Аничић 8, П. Лончар 13, Путник 7, С. Лончар 13, Пуцар, Самарџић 3, Ступар 9, Ковачевић 7, Ћулум 9, Микеш 5. Тренер: Бојан Божић.

СЛАВИЈА 1996: Шушић 18, Његовановић 10, Авлијаш, Шеховац, Елез 6, Мацан, Перовић 10, Дамјановић, Милошевић, Симанић, Васковић 3, Биберџић 7. Тренер: Горан Шеховац.