Остали спортови

Одличан викенд за Борчеве атлетичаре: Нови рекорд БиХ у бацању кладива, у Сарајеву освојено 13 медаља

Чланица Атлетског клуба Борац Стефани Вукајловић, која се налази на студијама у Сједињеним Америчким Државама на универзитету Duke, поставила је нови рекорд БиХ у бацању кладива. Нови најбољи бх. резултат у овој дисциплини износи 62.73 метара, што је уједно и рекорд њеног колеџа, али и Републике Српске и Атлетског клуба Борац. До овог остварења Стефани је стигла на такмичењу VertKlasse Meet у мјесту High Point (Сјеверна Каролина).

У суботу је у Сарајеву одржано првенство БиХ у бацањима за све категорије, а Атлетски клуб Борац је по успјепшности био одмах иза домаћина Сарајева, уз 5 златних, 7 сребрних и 1 бронзану медаљу. Прва мјеста код сениора су освојили: Александар Новаковић (кугла, 18.30 метара), Воислав Грубеша (диск, 47.68 метара) и Николија Станивуковић (копље, 36.76 метара). Код јуниора, до најсјајнијег одличја су дошли: Слађана Јагодић (копље, 35.32 метара) и Бранка Јотановић (кугла, 10.31 метара).

Сребрне медаље у конкуренцији сениора освојили су: Александар Новаковић (диск, 45.53 метара), Воислав Грубиша (кугла, 14.85 метара) и Николија Станивуковић (кугла, 9.59 метара). Код јуниора, сребро је припало Слађани Јагодић (кугла, 9.75 метара) и Луки Ивичићу (копље, 48.78 метара), а код пионира оба сребра освојила је Наталија Медојевић: у бацању кугле уз резултат од 9.75 метара и диска уз резултат од 17.70 метара.

Бронзана медаља припала је Бранки Јотановић у јуниорској конкуренцији у бацању диска уз резултат од 29.90 метара.

Такође, јуче је у Сремској Митровици одржано првенство Србије у бацањима, а члан Борца Коста Ивичић који наступа за београдску Црвену звезду освојио је треће мјесто у бацању копља уз резултат од 50.78 метара.

(борац-спорт, фото: goduke.com, Атлетски клуб Борац)