Одбојка

Одбојкаши везали три пораза: Бранилац титуле надиграо црвено-плаве

Одбојкаши Борца су након сјајног старта сезоне и четири побједе у исто толико премијерлигашких мечева везали три пораза.

Посљедњи је стигао вечерас, у гостујућем дуелу са шампионом, екипом Какња 78, која је црвено-плаве савладала резултатом 3:1.

Први сет био је најдраматичнији – трајао је 35 минута, а освојио га је домаћин послије игре “на разлику” резултатом 33:31.

Борац је одлично почео овај период игре и повео резултатом 0:5, па су Какањци морали да реагују минутом одмора, која је уродила плодом. Половином сета актуелни шампион је преокренуо резултат, да би у “игри нерава” више показао и повео 1:0 у сетовима.

“На разлику” се играло и у другом периоду, али је овог пута успјешнији био бањалучки тим, који је овај период освојио резултатом 24:26.

Предстојећа два била су, испоставило се, и посљедња два периода у овом мечу. Трећи и четврти сет поново су припали домаћима (25:22, 25:20).

У наредном колу, предстојећег викенда, Борац, који је сада на петом мјесту, угостиће Радник, који је тренутно на другој позицији.