Одбојкаши бањалучког Борца доминантно су стигли до прве побједе у новој премијерлигашкој сезони. Након неуспјеха на премијери у Брчком, изабраници Мише Марјановића су данас у другом колу елитног такмичења, у утакмици одиграној у дворани Борик, резултатом 3:0 савладали сарајевску Босну (25:14, 25:17, 25:20).
Неизвјесности није било ни у једном периоду меча. Наиме, већ у првом сету домаћи одбојкаши су повели резултатом 16:7, а касније и 18:10, те рутински привели тај дио игре. У другом су гости држали резултатски прикључак само до резултата 6:6, након чега је Борац поново загосподарио тереном, стекао +6 (17:11) и потом увећао стечену предност за 2:0 у сетовима, да би у другој половини трећег сета стекли предност од четири поена (20:16, 22:18) која је, испоставило се касније, за госте из Сарајева била недостижна.
У трећем колу Борчеви одбојкаши ће гостовати у Фочи екипи Маглића.



















