“Нула” пионира Широког Бријега и Борца, кадети испустили предност од два гола

Пионири и кадети Борца ремизирали су на гостујућем терену са Широким Бријегом на старту прољећне полусезоне.

У дуелу пионира два тима није било погодака, док је окршај кадетских селекција завршен резултатом 2:2, након што је Борац испустио предност од два гола стечену у првом полувремену.

Двоструки стријелац за црвено-плаве био је Стефан Марчетић (5. и 41. минут), али су Широкобријежани за пет минута у другом дијелу успјели да надокнаде тај минус.

Од 49. минута су након другог жутог картона за Ђорђа Ступара играли са играчем више, а бројчану предност искористили су у 65. и 70. минуту, када су црвено-плаву мрежу погађали Вито и Кристијан Медић.

Пионири су након овог кола и даље на првом мјесту са 49 бодова, једним више од Сарајева, док су кадети у својој лиги седми са 30 бодова.

У сљедећој рунди, Борац ће дочекати Вележ.

ШИРОКИ БРИЈЕГ – БОРАЦ 0:0

стадион: СЦ Муса – Карачић, гледалаца: 20, судија: Стипе Ковачевић (Томиславград), жути картони: Јелчић, Јелић (Широки Бријег).

ШИРОКИ БРИЈЕГ: Краљевић, Ћавар, Шимић, К. Бошњак, Јелић, Алпеза, И. Бошњак, Видаковић, Шантић (од 58. минута Зељко), Билош (од 65. минута Божић), Јелчић (од 60. минута Крешић). Тренер: Далибор Кожул.

БОРАЦ: Рачић, Антешевић, Балаћ, Кецман, Лајић, Сопренић, Ћулум (од 70+2. минута Клиска), Ћусо, Ристовић (од 63. минута Павковић), Богојевић (од 58. минута Мишић), Пејаковић (од 70. минута Благојевић). Тренер: Милан Озрен.

ШИРОКИ БРИЈЕГ – БОРАЦ 2:2

стријелци: 0:1 Марчетић (5.), 0:2 Марчетић (41.), 1:2 В. Медић (65.), 2:2 К. Медић (70.), стадион: СЦ Муса – Карачић, гледалаца: 30, судија: Драго Табак (Томиславград), жути картони: Вукоја, Спајић, Медић (Широки Бријег), Ступар, Стрика, Ћетојевић (Борац), црвени картон: Ђорђе Ступар (Борац, 49. минут).

ШИРОКИ БРИЈЕГ: Анић, Солдо, Дувњак, Вукоја, К. Медић, В. Медић, Гранић (од 53. минута Зеленика), Спајић, Краљевић, Красић, Крајина (од 63. минута Микулић). Тренер: Иван Квесић.

БОРАЦ: Јуркас, Соколић, Ступар, Ћорић (од 89. минута Пејић), Стрика (од 84. минута Шикањић), Марчетић (од 84. минута Ћетојевић), Петровић, Ђајић (од 50. минута Ботић), Деспот, Терзић, Стојичић. Тренер: Бојан Пузигаћа.

(борац-спорт, фото: ФК Борац/Никола Кулага)