”Нула” Борца и Младости на Градском стадиону

Фудбалери Борца ремизирали су синоћ на Градском стадиону са екипом Младости резултатом 0:0 у оквиру петог кола Премијер лиге Босне и Херцеговине. ”Црвено-плави” су тако први пут у сезони киксали на домаћем терену с обзиром да су раније савладали Звијезду 09 (1:0), док је екипа из Добоја код Какња наставила низ без пораза на гостујућим утакмицама.

Своје најзрелије шансе у првом полувремену Борац је пропустио у финишу: у 43. минуту Александра Субића је одлично проиграо Владан Даниловић, лијеви бек је побјегао одбрани гостију и потом шутирао искоса, али је голман гостију Семир Буквић скраћивањем угла спријечио Борац да стигне до вођства, док је у првом од два минута судијске надокнаде овог дијела игре поменути Даниловић шутирао након асистенције петом Саше Кајкута, али је чувар мреже Младости био добро постављен.

Што се тиче гостујућег састава, једину шансу у првом дијелу створили су већ у 3. минуту, када је Марио Црнички шутирао са ивице шеснаестерца, али погодио стативу.

У наставку су изабраници Бранислава Крунића имали теренску иницијативу, ”плели мрежу” око Буквићег гола, али је одбрана тима Елведина Бегановића, која се оријентисала на чување свог гола и контранападе, успјешно одбила сваки напад Борчевог састава. Наш тим је у другом полувремену најближе поготку био у 59. минуту, када је Врањеш центрирао са лијеве стране, а Кајкут ударцем главом шутирао поред гола.

У наредном колу Борац ће гостовати Зрињском, док ће Младост у госте Раднику.

БОРАЦ – МЛАДОСТ 0:0

стадион: Градски, гледалаца: 4000, судија: Горан Параџик (Љубушки), жути картони: Дујаковић, Јовановић, Јакуповић (Борац), Хирош, Исаковић, Бибер, Атајић (Младост).

БОРАЦ: Лучић, Јовановић, Кајкут (од 62. минута Вујаклија), Црнов, Даниловић, Ћосић, Милутиновић (од 58. минута Радуловић), Дујаковић (од 70. минута Јакуповић), Субић, Мирић, Врањеш. Тренер: Бранислав Крунић.

МЛАДОСТ: Буквић, Николић, Хорић, Хирош, Хасић, Делић (од 77. минута Бајић), Бибер (од 80. минута Вазда), Мујарић (од 45. минута Атајић), Дујмовић, Црнички, Исаковић. Тренер: Елведин Бегановић.