”Нула” Борца и Леотара: Шампион БиХ није пробио требињски бедем

Изненађујући реми уписали су играчи Борца у дуелу са Леотаром (0:0).

Црвено-плави су били велики фаворити у дуелу са повратником у m:tel Премијер лигу БиХ, упутили 21 ударац према голу, извели 13 корнера, али дефанзивни бедем Требињаца није пробијен…

Играчи Марка Максимовића били су агилнији и агресивнији у првом него у другом полувремену. У првих 45 минута, низале су се шансе пред голом Ристе Перишића, пријетили су Стојан Врањеш, Горан Закарић, Панајотис Мораитис… али се резултат није мијењао.

Леотар се, са друге стране, оријентисао на чување мреже и контранападе, а као плод такве игре дошле су прилике у којима су се нашли Стефан Паранос и Милош Секуловић.

У наставку су напади црвено-плавих били више јалови, него конкретни, а најбољу шансу да испише други резултат на семафору од почетног имао је Анте Живковић.

У надокнади времена, Дејан Мелег је извео слободан ударац, голман Леотара је одбио лопту, а хрватски интернационалац са три метра није успио да је спроведе у мрежу.

Играче Борца у четвртак, 29. јула, очекује реванш утакмица другог кола Конференцијске лиге против Линфилда (Градски стадион, 20:00 часова), док ће у недјељу од 19 часова на истом мјесту гостовати Тузла City.

БОРАЦ – ЛЕОТАР 0:0

стадион: Градски, гледалаца: 2000, судија: Велимир Дринић (Модрича), жути картони: Војновић (Борац), Милић, Ђурић (Леотар), црвени картон: Филип Колак (Леотар, 90+3.).

БОРАЦ: Ћетковић, Јовановић, Ћорић (од 46. минута Вушуровић), Бегић (од 52. минута Мелег), Ћосић, Дујаковић, Војновић, Субић, Врањеш, Мораитис (од 61. минута Живковић), Закарић (од 68. минута Кулашин). Тренер: Марко Јовановић.

ЛЕОТАР: Перишић, Милић, Паранос, Зечевић (од 46. минута Тодоровић), Секуловић (од 83. минута Рамић), Николић (од 66. минута Андрић), Ристић (од 66. минута Аћимовић), Чолић, Ђурић, Босанчић (од 90+2. минута Зец), Арсић. Тренер: Бранислав Крунић.