“Нула” Борца и Иртиша: Искључен Волков, дебитовао Закарић

Фудбалери Борца ремизирали су данас резултатом 0:0 са казахстанским Иртишом у четвртој, претпосљедњој утакмици у склопу припрема у Анталији.

То је други неријешен резултат који су ”црвено-плави” уписали у турском љетовалишту, након уводних 2:2 са руским премијерлигашем Оренбургом. Између та два дуела, изабраници Бранислава Крунића су савладали јесењег шампиона Сјеверне Македоније Вардар (2:0) и изгубили од члана друголигашког ранга Русије Чаике (1:2).

С обзиром да ће наш тим сутра у најјачој провјери до сада снаге одмјерити са рекордером по броју титула у украјинском првенству, кијевским Динамом, Крунић је на терен против играча које предводи српски тренер Милан Милановић на терен послао комбиновани састав.

Тако су од првог минута меча са Иртишом прилику добили: Лучић, Дујаковић, Милојевић, Чомор, Волков, Радуловић, Турањанин, Босанчић, Црнов, Јакуповић и Марковић.

Иначе, кад је сам меч у питању, нисмо имали прилику да видимо много тога.

Већим дијелом меча се играло веома ”тврдо” и на једној и на другој страни, без шанси које бисмо описали као стопостотне.

Најважнији тренуци на утакмици догодили су се у 60, односно 64. минуту. Прво је због једног прекршаја и приговора судији Артуру Самарјану искључен лијеви бек Борца Владимир Волков (са правом замјене), док је нешто касније Крунић на терен послао Горана Закарића, који је тако добио шансу да дебитује у црвено-плавом дресу.

Утакмицом са кијевским Динамом, која ће бити директно преношена на другом каналу ТВ Арена спорт, Борчеви фудбалери ће закључити припреме у Анталији, а у Бањалуку се враћају дан касније. 15. фебруара ће у Зеници против Челика имати генералну пробу пред почетак прољећне полусезона, која за њих стартује 23. фебруара дуелом са Широким Бријегом на ”Пецари”.

(борац-спорт, фото: Иртиш Павлодар)