Нови тријумф рукометаша: Савладан и новајлија у елити

Рукометаши Борца уписали су и трећу премијерлигашку побједу савладавши у Бугојну екипу Искре резултатом 23:29.

До 20. минута меча, водила се равноправна битка, а онда су ”црвено-плави” до краја првог полувремена креирали серију 6:1 и на паузу отишли при предности од пет голова (12:17), коју су до краја сусрета рутински сачували и увећали за још један гол.

У екипи Борца највише погодака, пет, постигао је Владан Ђурђевић, док су по четири пута прецизна била четворица рукометаша: Вукашин Ракоција, Немања Вучићевић, Бојан Рађеновић и Милан Дакић. Домаћима није помогла ни сјајна партија Едина Клиса, који је чак 12 пута затресао Борчеву мрежу.

ИСКРА – БОРАЦ 23:29

дворана: у Бугојну, гледалаца: 1000, судије: Џемал Чедић и Дино Ђерзић, седмерци: Искра 5 (1), Борац 4 (4), искључења: Искра 12 минута, Борац 12 минута.

ИСКРА: Агић, Шупић, Велић 1, Бостан 1, Попаја 2, Зукић, Хаџиабдић, Клис 12, Звекић 3, Тешановић 2, Цмиљановић, Чабер, Манојловић, Омеровић, Матошевић, Бечејац 2. Тренер: Екрем Јагањац.

БОРАЦ: Ракоција 4, Јеремић 2, Лињареш де Соуза 1, Ђурђевић 5, Тодоровић, Даничић 1, Љубишић, Њежић, Кнежевић 1, Суботић 2, Вучићевић 4, Рађеновић 4, Ћелић 1, Драгичевић, Дакић 4, Бера. Тренер: Мирко Микић.