Рукомет

Нови корак уназад у борби за титулу: ”Осице” поражене у великом дербију

Рукометашице Борца поражене су од Груда резултатом 32:33 у једном од дербија полусезоне, чиме су, након неуспјеха у Хаџићима (24:20), направиле нови корак уназад у борби за освајање титуле.

Два кола прије краја првог дијела сезоне и старта плеј-офа, ”осице” на трећем мјесту имају 24 бода, четири мање од Груда и Хаџића, уз чињеницу да имају слабији омјер у међусобним дуелима са браниоцем титуле.

Боље су меч у Бањалуци отвориле Груде, које су након 0:3 Борцу допустиле да први гол постигне у 6. минуту. Црвено-плаве су јуриле резултат до 17. минута, када су први пут дошле до изједначења (7:7), али су Груде потом  новом серијом поново дошле до плус три (7:10), а онда и до пет голова предности (11:16).

Није то, међутим, деморалисало играчице Николе Бијелића које су до одласка на одмор, сјајном игром, пришле на гол минуса (16:17), а онда и потпуно преокренуле резултат у уводним минутима наставка (20:18 у 36. минуту).

Било је плус два за Борац и десет минута касније (25:23) – али су онда Борчеве играчице посустале. Поново уз три везана гола, Груде су стигле до минималне предности, док су у 54. минуту на семафору исписале резултат 27:30, што је до краја било неухватљиво за Борац, који је успио у преосталом времену само да смањи разлику.

Одлична је у црвено-плавом табору била Милана Раилић, која је као и прије неколико дана против Кнежопољке постигла десет голова. На другој страни, десет пута је Борчеву мрежу затресла Ана Петровић.

У Премијер лиги БиХ за рукометашице сада слиједи двоседмична пауза због наступа репрезентације БиХ у квалификацијама за Европско првенство 2024. године. Прије старта плеј-офа, Борац ће пред домаћом публиком још дочекати Слогу 2013 из Горњег Вакуфа/Ускопља, те гостовати Зрињском.

БОРАЦ – ГРУДЕ 32:33 (16:17)

БОРАЦ: Дуња Јуркас, Ема Мајкић, Јасмина Османовић, Слађана Андрић 5, Милана Раилић 10, Лана Лончар 4, Азра Летић 2, Ивана Бобић 3, Сара Мајкић 2, Лара Бијелић, Дарјана Вуклиш (8 одбрана), Сандра Ђурашиновић, Хелена Ћурић 2, Анђела Тодић, Исидора Кршић 4. Тренер: Никола Бијелић.

ГРУДЕ: Матеа Шумељ 6, Нина Марић, Ема Јареб, Теодора Петковић 4, Миа Лугоњић 1, Леа Бошњак 4, Ина Џидић, Драгана Вукосављевић (5 одбрана), Петра Сесар, Карла Ловрић 4, Луција Вистороп 4, Ана Петровић 10, Габриела Рашић, Захида Зајмовић. Тренер: Злата Зубац.