Одбојка

Нови гостујући тријумф: Борац након пет сетова савладао Модричу

Одбојкаши Борца стигли су синоћ до треће везане гостујуће побједе у Премијер лиги БиХ савладавши у Модричи у драматичној завршници, у оквиру 14. кола, истоименог домаћина резултатом 2:3. Екипа Домаљевца је поражена у Брчком од актуелног шампиона Младости максималним резултатом, те су се црвено-плави освајањем два бода у Модричи поново бодовно изједначили са тимом Домаљевца који је трећепласирани.

Изабраници Мише Марјановића освојили су прва два сета резултатим 19:25 и 24:26 и чинило се да ће успјети да стигну до нове гостујуће “тројке”. Ипак, Модрича, која се четири кола прије краја налази у “црвеној зони”, није се предавала те је успјела да меч уведе у пети сет, освајањем трећег и четвртог периода резултатом 25:22.

Међутим, одбојкаши у црвено-плавим дресовима нису дозволили да им било какав гостујући тријумф исклизне из руку: након рововске битке, пети сет су ријешили резултатом 18:20 за омјер од од 8 побједа и 6 пораза након 14 одиграних утакмица.

У претпосљедњој домаћој лигашкој утакмици у текућој сезони Борац ће угостити екипу Радника, која се пред одлучујуће 4 рунде налази на шестом мјесту уз 20 бодова.