Нови дерби, нова подјела бодова: ”Нула” Борца и Зрињског у Платоновој

Након ремија (1:1) са Сарајевом, фудбалери Борца су подијелили бодове и са Зрињским, у мечу 11. кола Премијер лиге БиХ.

Није било погодака на бањалучком Градском стадиону, а најбоље прилике за њихово постизање виђене су у првом полувремену, када су и Борац и Зрињски погодили оквир гола.

Први су то урадили ”племићи”, у 14. минуту, када је голман Борца Милан Мијатовић одбранио ударац Марија Ћужеа уз помоћ стативе, док се само два минута касније статива уздрмала на другој страни – силовито је шутирао Себастијан Ерера Кардона, голман Мостараца Марко Марић је већ био савладан, али му је оквир гола био савезник.

И у других 45 минута темпо игре је био доста висок, али много шанси за голове није било. Издваја се 61. минут, када је Ћуже шутирао под пречку, али је Мијатовић успио да интервенише, а вриједи истаћи и ситуацију која се догодила четири минута касније, када је Марић на супротној страни одбранио слободан ударац Борчевом Колумбијцу са пасошем Сјеверне Македоније.

Иначе, добра вијест за Борац и тренера Винка Мариновића је да се на терен након повреде вратио Енвер Кулашин. Млади крилни нападач је у игру ушао у 78. минуту умјесто Давида Чавића и тако уписао први наступ у дресу Борца још од европског двомеча са Аустријом.

Са друге стране, главобољу задаје повреда Срђана Граховца, због које је већ у 30. минуту морао да напусти игру.

Црвено-плави након овог ремија имају, као лидери на табели, 26 бодова из 11 утакмица, три више од Сарајева, а четири више од Зрињског, који има меч мање.

Наредног викенда наставља се серија дербија – Борац ће поново бити домаћин, а овог пута у Бањалуку долази екипа Широког Бријега.

БОРАЦ – ЗРИЊСКИ 0:0

стадион: Градски, гледалаца: 7000, судија: Ирфан Пељто (Сарајево), жути картони: Фићовић (Борац), Чанађија, Радић (Зрињски).

БОРАЦ: Мијатовић, Јокић, Пејовић, Јуриљ (од 78. минута Кортес), Граховац (од 30. минута Фићовић), Ерера Кардона, Лукић (од 78. минута Врањеш), Квржић, Чавић (од 78. минута Кулашин), Благаић (од 90+2. минута Терзић), Нишић. Тренер: Винко Мариновић.

ЗРИЊСКИ: Марић, Марин (од 56. минута Мемија), Чанађија, Ћорлука, Јукић (од 56. минута Сабљић), Киш (од 68. минута Маглица), Радић, Рамић, Ћуже, Јаковљевић, Билбија (од 89. минута Иванчић). Тренер: Крунослав Рендулић.