Остали спортови

Никола Ћетковић и Јована Новаковић најбољи спортисти Бањалуке за 2021. годину!

Никола Ћетковић (ФК Борац) и Јована Новаковић (ЖРК Борац) проглашени су за најбоље спортисте Града Бањалука у 2021. години, на свечаној церемонији одржаној у дворани Борик.

Ћетковић је са црвено-плавима у прошлој години освојио титулу шампиона БиХ, стигао до финала Купа БиХ, те учествовао у квалификацијама за Лигу шампиона. Новаковић је са ”осицама” стигла до трипле круне, освојивши Премијер лигу БиХ, Куп БиХ и Куп Републике Српске.

Награду за најталентованијег спортисту у мушкој категорији (пионири, кадети, јуниори) однио је Никша Петровић (РК Борац), док јеу женској конкуренцији, за ове узрасте, ова награда припала Ружици Шикић (ЖРК Борац).

За најуспјешнију спортску организацију у мушкој конкуренцији проглашен је ФК Борац, док је најбољи женски колектив за прошлу годину ЖРК Борац.

Најуспјешнији спортски догађај – манифестација у 2021. години је челенџер ”Српска опен 2021”, који су организовали Тениски савез Републике Српске и Тениски клуб Младост.

За најуспјешнијег спортисту за инвалидна лица изабран је Стеван Црнобрња, члан Инвалидског одбојкашког клуба Борац.

Додијељено је пет специјалних награда у категорији афирмације и развоја спорта.

Специјалну награду за афирмацију и развој спорта лица са инвалидитетом освојили су Алексеј Радукић и Огњен Којић. Награда за афирмацију и развој спортске рекреације и спорта додијељена је ЈУ Спортски центар Борик, док је награду за афирмацију и развој спорта добио Дарко Савић.

Награда за афирмацију и развој спорта, а која се додјељује постхумно, припала је Предрагу Дивљаку.

(борац-спорт, фото: ЈУ СЦ Борик)