Неуспјех у Живиницама, Борац без јесење титуле

Рукометаши Борца нису, нажалост, успјели да освоје јесењу титулу…

Црвено-плави су у посљедњој утакмици у 2020. години, на гостовању екипи Коњуха, поражени резултатом 24:22.

Први дио сезоне Борац тако завршава на другом мјесту са 24 бода, колико има и првопласирана Слога из Добоја, али је добојски тим боље пласиран због боље гол-разлике (Слога +88, Борац +76).

Борац је имао плус два у 23. минуту (5:7), затим послије првог полувремена предност од једног гола (10:11), да би почетком другог дијела домаћи састав везао три поготка и дошао до предности од два гола.

Исто вођство имао је у још пар наврата, али је Борац успио да се врати и изједначи на 19:19.

Тада су арбитри Грбић и Талетовић досудили седмерац за Коњух, иако је фаул у нападу био очигледан. Изазвало је то буру протеста нашег тима, па је и тренер Микић био искључен на 2 минута (!?), а домаћи уз, уз два играча више, поново одмакли на разлику од два гола, коју су и очували до краја.

КОЊУХ – БОРАЦ 24:22

дворана: у Живиницама, без гледалаца, судије: Џенан Грбић и Мирза Талетовић, седмерци: Коњух 4 (3), Борац 3 (1), искључења: Коњух 10 минута, Борац 10 минута.

КОЊУХ: Бечић, Клопић, Даутовић, Камберовић, Ахметовић, Јелић, Пејкушић 3, Модрић, Хајдаревић 4, Смајић 4, Мемић, Бечејац 3, Грујић 7, Ристовић 3, Пашалић. Тренер: Јасенко Омерфендић.

БОРАЦ: Перић, Јеремић, Тодоровић, Престаш, Суботић, Њежић 1, Бера, Лукић 6, Кнежевић 1, Вучићевић 2, Ћелић, Пуљизовић 1, Драганић 2, Тркуља 1, Милићевић 3, Дакић 5. Тренер: Мирко Микић.