Направљен велики корак ка осмини финала Challenge купа: Рукометаши у мечу пуном преокрета савладали Вогошћу

Мирко Микић дебитовао је побједом на тренерској клупи Рукометног клуба Борац. Његови изабраници савладали су вечерас у Вогошћи истоименог домаћина резултатом 22:23 у првој утакмици 3. кола Challenge купа и значајно се приближили европском прољећу и наступу у осмини финала овог такмичења.

Црвено-плаве су до побједе у мечу који је обиловао преокретима предводили Владан Ђурђевић и Бојан Рађеновић са 5 голова, док су Горан Даничић, Деан Шешић и Дејан Унчанин постигли по 3. У домаћем саставу са 7 голова се истакао Алмир Османхоџић, док је два мање крај свог имена забиљежио Борис Босић.

Реванш утакмица игра се сљедеће суботе (24.11.) у дворани Борик са почетком у 20 часова.

Црвени картон Омахићу, плави Миљковићу

Иначе, у првом полувремену холандски арбитри показали су један директни црвени и један плави картон. Играо се 15. минут када је црвени показан рукометашу домаће екипе Селведину Омахићу због прекршаја над Срђаном Мијатовићем, да би само два минута касније Руд и Пол Геретс због једног грубог прекршаја показали плави картон Борчевом беку Стефану Миљковићу.

ВОГОШЋА ПОЉИНЕ HILLS – БОРАЦ 22:23 (10:10)

дворана: Амел Бечковић, гледалаца: 300, судије: Руд Геретс и Пол Геретс (Холандија), седмерци: Вогошћа Пољине Hills 4 (4), Борац 4 (1), искључења: Вогошћа Пољине Hills 6 минута, Борац 8 минута.

ВОГОШЋА ПОЉИНЕ HILLS: Османхоџић 7, Босић 5, Чичкушић 2, Геко 2, Хрбат 2, Ћосић 1, Џиновић 1, Јелачић 1, Кадрић 1, Џубур, Ефендић, Гаврић, Халиловић, Иванковић, Омахић, Захировић.

БОРАЦ: Ђурђевић 5, Рађеновић 5, Даничић 3, Шешић 3, Унчанин 3, Дакић 2, Буљина 1, Мијатовић 1, Бубић, Ћелић, Кнежевић, Љубишић, Миљковић, Њежић, Савић, Суботић.