Након непланиране паузе од 25 дана -“плус десет” против Дервенте!

Рукометаши Борца надиграли су, у првој утакмици након 25 дана, екипу Дервенте резултатом 31:21.

У протеклих 20-ак дана ”црвено-плаве” је покосио корона вирус, те је чак 14 чланова првог тима, од чега 11 играча, добило позитивне налазе након тестирања, због чега су касније одгођене утакмице против Славије, Вогошће и Грачанице.

Сви су се, срећом, успјешно опоравили, играчи су обавили и све додатне претраге те је установљено да је стање задовољавајуће и да могу да се врате тренажним и такмичарским обавезама, а већ прва утакмица је показала да се ствари у Рукометном клубу Борац нормализују.

Само седам голова примио је наш тим у првих тридесет минута, од чега САМО ДВА за 20-ак минута (!?), а одлична игра у дефанзиви на исти начин је испраћена и нападом, па је послије првог полувремена на семафору био исписан резултат 18:7…

Већ тада се, практично, знало да ће Борац уписати пету побједу у сезони иако је Дервента одиграла одлично првих десетак минута наставка и заостатак смањила на шест голова (22:16). Међутим, није било веће пријетње по Микићев тим, који ће у наредној, деветој рунди гостовати Маглају.

У Борчевом табору најефикаснији је са пет голова био Никола Јеремић, док је код гостију Радован Шкрга постигао седам.

БОРАЦ – ДЕРВЕНТА 31:21

дворана: Борик, судије: Саша Бијељић и Мирослав Товиловић, седмерци: Борац 2 (1), Дервента 2 (1), искључења: Борац 4 минута, Дервента 4 минута.

БОРАЦ: Бера, Пуљизовић 2, Јеремић 5, Тодоровић 1, Милићевић 3, Љубишић, Тркуља 2, Њежић 1, Лукић 2, Кнежевић 4, Вучићевић 3, Тепић 1, Ћелић, Драганић 2, Миловац 1, Дакић 4.

ДЕРВЕНТА: Лукић 2, Дринић, Б. Станковић 2, Пејић 2, Д. Старчевић, Савић 1, А. Старчевић 1, Шмуља, Граховац 3, Д. Станковић 3, Шкрга 7.