До краја јесењег дијела Премијер лиге у фудбалу су остала још два кола, у којима ће бањалучки Борац бити не великим искучењима. Прво од њих на распореду је већ данас, када ће „црвено-плави“ гостовати у Источном Сарајеву екипи Славије, која се тренутно налази на посљедњем мјесту на табели са само 7 освојених бодова.
Клуб из Платонове улице посљедњу гостујућу побједу остварио је још 28. августа, у оквиру петог кола, када је савладан Травник на „Пироти“. Гостовање у Српском Сарајеву права је прилика за нову „тројку“ на гостујућем терену, иако је јасно да, због многих фактора, што из блиске прошлости, што из ове сезоне, до исте неће бити нимало лако доћи. Но, када су могли остали тимови из врха: тренутни лидер Широки Бријег, и сарајевски премијерлигаши, онда може и мора и Борац, актуелни шампион…
У дуелима са горе споменутим тимовима, „фењераш“ је укупно 14 пута вадио лопту из своје мреже; Широкобријежани су са пет голова испратили Славију кући, док су у Српском Сарајеву поражени прво од Сарајева (0:4), а потом и Жељезничара (1:5). Кад се само ти резултати погледају, онда се побједа у данашњој утакмици, ако не увјерљива, онда барем минимална, намеће као императив.
Три бода била би од огромне важности и пред посљедња два меча које ће Борац одиграти ове јесени, и то оба у Владике Платона 6. Са новим премијерлигашким бодовима направио би се одличан увод у двије фудбалске посластице на Градском стадиону – прву већ у сриједу, када ће Борац покушати да преко Сарајева оствари пласман у полуфинале Купа БиХ, а потом да истог ривала савлада и у првенству, три дана касније.
(борац-спорт)



















