Може да се размишља и о титули! Борац покорио Кошево, црвено-плави само два бода од првог мјеста!

Борац је покорио Кошево, борба за титулу потпуно је отворена!

Црвено-плави су у дербију 26. кола m:tel Премијер лиге БиХ тријумфовали над Сарајевом на највећем бх. стадону резултатом 0:2, уписали прву побједу над бордо тимом још од марта 2015. године и, што је најважније, заостатак за актуелним лидером и шампионом БиХ смањили на само два бода!

Првопласирано Сарајево седам кола прије краја првенства има 52 бода, док је Борац на другом мјесту са 50!

На Кошеву се у овом дуелу највише питао Горан Закарић – стријелац оба гола за наш тим.

Први пут је поентирао у 34. минуту, у јеку притиска домаћих.

Изгубило је Сарајево једну лопту, услиједила је контра Борца коју је Закарић претворио у гол. Претходно је са лијеве стране центрирао капитен Стојан Врањеш, голман Сарајева Владан Ковачевић срећно, главом, одбранио ударац Елвиса Механовића (такође главом), али је био немоћан код Закарићевог покушаја.

Капиталних и коначних 0:2 постављено је у 70. минуту, када је Закарић преварио чувара на десној страни, а затим се на врху казненог простора намјестио на ударац и мајсторски погодио супротни горњи угао гола Сарајева.

У том тренутку, Закарић је постигао 11. премијерлигашки гол у сезони, па се на првом мјесту листе стријелаца изједначио са Обреном Цвијановићем (Вележ) и Немањом Билбијом (Зрињски).

У наредној рунди, Борац ће угостити Широки Бријег, али лишен услуга управо Закарића, којем је на Кошеву показан трећи жути картон, те Дејана Мелега – из истог разлога.

САРАЈЕВО – БОРАЦ 0:2

стријелци: 0:1 Закарић (34.), 0:2 Закарић (70.), стадион: Асим Ферхатовић – Хасе, судија: Елвис Мујић (Бановићи), жути картони: Ковачевић, Миличевић, помоћни тренер Милкановић, Велкоски, Дуповац (Сарајево), Закарић, Бртан, Мелег, Субић, Мораитис (Борац).

САРАЈЕВО: Ковачевић, Хоџић, Пидро, Мешановић, Миличевић, Јукић (од 57. минута Хебибовић), Ђокановић (од 71. минута Велкоски), Ханџић, Дуповац, Сушић (од 66. минута Милановић), Адукор. Тренер: Винко Мариновић.

БОРАЦ: Павловић, Узелац, Ћорић, Зиљкић, Ћосић, Војновић, Бртан, Врањеш (од 63. минута Молс), Мелег (од 74. минута Субић), Механовић (од 83. минута Мораитис), Закарић (од 83. минута Дујаковић). Тренер: Марко Максимовић.