Младост немоћна у Бањалуци: Тријумфи Борчевих пионира и кадета

Пионири и кадети Борца тријумфовали су над селекцијама Младости у оквиру 12. кола Премијер лиге Босне и Херцеговине.

Пионирска селекција уписала је четврту побједу у сезони, савладавши госте резултатом 3:1, уз поготке Андреја Мићића, Вука Ћорића и Миње Татића, док је кадетима, који су дошли до осмог везаног тријумфа, за славље био довољан гол Василија Јотића у финишу првог полувремена.

Борчеви пионири су након непотпуне 12. рунде на седмом мјесту са 14 бодова, док су кадети на другој позицији са 29 бодова, колико има и првопласирана Слобода.

Управо ће против Тузлака, и то у Бањалуци, Борчеве селекције играти предстојећег викенда.

БОРАЦ – МЛАДОСТ 3:1

стријелци: 1:0 Мићић (32.), 2:0 Ћорић (42.), 3:0 Татић (50.), 3:1 Салкић (60.), стадион: помоћни терен Градског стадиона, судија: Никола Тадић (Бањалука), жути картони: Маркочевић, Берендика (Борац), Алагић, Делић (Младост).

БОРАЦ: Берендика, Шикањић, Ботић (од 1. минута Ступар), Татић, Деспот, Симић, Мићић (од 59. минута Сарић), Стрика, Маркочевић, Стојичић (од 68. минута Ивановић), Шешлак (од 36. минута Ћорић). Тренер: Милан Озрен.

МЛАДОСТ: Хрустановић, Салкић, Козица (од 55. минута Суша), Грахић, Делић, Мердић, Хецо (од 66. минута Козло), Џафић (од 44. минута Гога), Алагић (од 49. минута Бербић), Шемић (од 51. минута Јашарспахић), Бегић. Тренер: Амел Козло.

БОРАЦ – МЛАДОСТ 1:0

стријелац: 1:0 Јотић (42.), стадион: помоћни терен Градског стадиона, судија: Милан Симић (Крупа на Врбасу), жути картони: Бабић (Борац), Скелеџија, Хеља (Младост).

БОРАЦ: Војводић, Николић (од 56. минута Босанчић), Мариновић, Дрча, Шушић, Сарић (од 60. минута Плавшић), Дамјанић (од 85. минута Гаврић), Јотић, Даничић (од 75. минута Илић), Бабић, Моцоња. Тренер: Предраг Мајкић.

МЛАДОСТ: Мушија, Хеља, Хаџић, Хаџалић, Хускић, Шкаљо (од 66. минута Ахметспахић) Бербић, Скелеџија, Смоло (од 89. минута Половина), Хукић, Хрустановић (од 85. минута Селимовић). Тренер: Асим Хрњић.