Рукометаш Мирко Микић, који је 13 година носио дрес Борца, одлучио је да због дуготрајних проблема са повредама заврши са активним играњем рукомета. У изјави за бањалучке медије, 31-годишњи Микић истиче да је протекла сезона за њега представљала, благо речено, мучење.
– У посљедње вријеме имао сам много повреда што је пресудило да завршим каријеру. Претходна сезона је била мучење за мене јер сам имао огромне проблеме са кољеном. Нисам могао да спојим два тренинга, већину времена сам провео на рехабилитацији и одмарању кољена које је знало да отекне као лубеница. Моја веза са Борцем је посебна и нераскидива, не могу без овог клуба и драго ми је што сам комплетну каријеру провео у Бањалуци. Много волим рукомет и Борац и тај осјећај добијеш чим први пут обучеш црвено-плави дрес. Борац ми је дао све и с њим сам прошао цијелу Европу. Увијек сам се радовао тренизима и утакмицама, а рекао сам да ћу престати кад не будем више уживао – истакао је Микић, који је каријеру почео у Котор Варошу а са 18 година се преселио у редове Борца.



















