Минимална побједа пионира над Вележом, кадети два пута губили па стигли до бода

Борчеви пионири уписали су овог викенда шесту побједу у Премијер лиги БиХ савладавши у Бањалуци екипу Вележа резултатом 1:0, а једини погодак постигао је Вук Ћорић у 40. минуту.

Са друге стране, кадети су други пут у сезони ремизирали. Након 0:0 са Слободом, овог пута је са Вележом било 2:2, уз чињеницу да су Мостарци два пута били у предности, те да је капитен нашег тима Сергеј Дамјанић промашио једанаестерац у 64. минуту.

Након девет мечева, Борчеви пионири су четврти са 21 бодом, док су кадети другопласирани са 20.

БОРАЦ – ВЕЛЕЖ 1:0

стријелци: 1:0 Ћорић (40.), стадион: помоћни терен Градског стадиона, гледалаца: 80, судија: Вања Ајдер (Бањалука), жути картони: Бркан, Бујак (Вележ).

БОРАЦ: Јуркас, Мишић, Балаћ, Терзић (од 44. минута Благојевић), Максимовић, Кнежевић (од 46. минута Павковић), Мићић, Ђудуровић (од 68. минута Богојевић), Џевахирић (од 70. минута Јовановић), Петровић, Ћорић. Тренер: Милан Озрен.

ВЕЛЕЖ: Пајић, Шоше (од 66. минута Јеловац), Бјелавац, Зекић, Бркан (од 59. минута Шкаљић), Џиновић, Зуловић (од 52. минута Пуце), О. Рахимић (од 36. минута Бујак), Поздер (од 59. минута Аџагић), Е. Рахимић, Нухановић. Тренер: Енес Спахић.

БОРАЦ – ВЕЛЕЖ 2:2

стријелци: 0:1 Пуце (пенал, 2.), 1:1 Дамјанић (20.), 1:2 Куко (59.), 2:2 Делкић (76.), стадион: помоћни терен Градског стадиона, гледалаца: 50, судија: Драган Кесић (Градишка), жути картони: Рендић (Борац), Шемшић, Гас, Госто (Вележ).

БОРАЦ: Николић, Рендић, Врањеш (од 67. минута Пеуља), Макарић, Шушић, Сарић, Плавшић (од 67. минута Ђајић), Богданић, Дамјанић, Самарџија, Бурњаковић (од 51. минута Делкић). Тренер: Предраг Мајкић.

ВЕЛЕЖ: Гаш, Госто, Јогуновић, Мехић (од 28. минута Караџа), Шемшић, Козић, Кајан (од 82. минута Џанан), Пуце, Куко, Кукрица, Пргуда (од 58. минута Кулаглић). Тренер: Аднан Диздаревић.