Минималан тријумф Борца на дебију пред домаћом публиком

Фудбалери Борца савладали су синоћ екипу Звијезде 09 резултатом 1:0 у утакмици другог кола Премијер лиге БиХ, односно првој овосезонској пред домаћом публиком, те успјели у намјерама да ”овјере” три бода са Грбавице, иако, руку на срце, игра против екипе из етно-села Станишићи није била на високом нивоу.

Видјело се да је екипа Борца још увијек неуиграна и да је потребно још много рада да би одређене ствари на терену ”легле” на своје мјесто, а често се, на противничкој половини, правио ”потез вишка”, чиме су поједине прилике за постизање поготка одлазиле у неповрат.

Једини гол на утакмици постигнут је у 24. минуту, Борац је био прецизан из јединог ударца у оквир гола у првом полувремену: корнер је са лијеве стране извео Иван Црнов, млади чувар мреже Звијезде 09 Страхиња Манојловић (2002. годиште) ”запливао у празно”, што је искористио капитен Стојан Врањеш и ударцем главом погодио за 1:0.

Гостујући састав имао је прије, али и послије водећег гола Борца, шансе за гол: у 18. минуту је након одлично изведеног контранапада Лучић одбранио покушај Стјепановића, док је у 33. минуту након паса Огњена Ђелмића Федор Предраговић изашао сам испред Лучића али ударцем искоса погађа само спољни дио мреже.

У наставку меча су изабраници Бориса Савића још пар пута запријетили и то у посљедњих 15 минута – преко Предраговића и Александра Војновића, али је Лучић веома добро интервенисао.

Са друге стране, Борац у другом полувремену није озбиљније угрозио гол Страхиње Манојловића већ се оријентисао на ”чување” резултата и контролу игре у средини терена.

У наредном колу Борац ће гостовати на Тушњу екипи Тузла City и, као и у случају са Звијездом 09, биће то први међусобни окршај два тима у елитном рангу бх. фудбала.

БОРАЦ – ЗВИЈЕЗДА 09 1:0

стријелци: 1:0 Врањеш (24.), стадион: Градски, гледалаца: 4000, судија: Лука Билбија (Приједор), жути картони: Даниловић, Босанчић, Јаничић (Борац), Бонгура, Стјепановић, Силва (Звијезда 09).

БОРАЦ: Лучић, Јовановић, Црнов, Даниловић (од 82. минута Милутиновић), Ћосић, Дујаковић, Мирић (од 80. минута Јакуповић), Босанчић, Врањеш, Јаничић, Вујаклија (од 89. минута Марковић). Тренер: Бранислав Крунић.

ЗВИЈЕЗДА 09: Манојловић, Беновић, Мехмедагић, Благојевић (од 56. минута Бонгура), Предраговић, Ђелмић (од 70. минута Силва), Стјепановић (од 81. минута Ракић), Тојчић, Војиновић, Кореиа, Марковић. Тренер: Борис Савић.