Рукомет

Милићевић у посљедњој секунди срушио ”своје”: Борац тријумфовао у Требињу, за 5:0 у Премијер лиги БиХ!

Рукометаши Борца остали су, након шестог кола Премијер лиге БиХ, једина непоражена екипа!

Црвено-плави су синоћ гостовали Леотару у дворани ”Милош Мрдић”, те тријумфовали реуултатом 29:30.

Јунак утакмице био је Александар Милићевић, некадашњи рукометаш Леотара, који је у посљедње 2-3 секунде, након деветерца, затресао мрежу свог матичног клуба и одвео Борац до пете побједе у сезони, која много значи на пољу самопоуздања пред реванш Европског купа против Бесе у недјељу од 18 часова у дворани ”Карагачи” у Пећи.

Пет минута прије краја, Требињци су били у предности од два гола, да би још један Херцеговац у дресу Борца Владо Драганић убрзо анулирао предност Леотара. У финишу је Леотар опет повео, из седмерца изједначио Милићевић, а онда је је кључни напад домаћина зауставио голман Слађан Суботић (10 одбрана), омогућивши посљедњи напад за Борац.

Изборен је потом деветерац на само четири секунде прије краја а онда је са 10 метара у рашље лопту послао сјајни Милићевић за велико славље у Херцеговини.

ЛЕОТАР – БОРАЦ 29:30

дворана: ”Милош Мрдић”, гледалаца: 1000, судије: Обренко Миљковић (Бијељина) и Душко Ристанић (Брчко), седмерци: Леотар 3 (0), Борац 2 (2), искључења: Леотар 8 минута, Борац 12 минута.

ЛЕОТАР: Савовић, Вераја, Аризановић 4, Нинковић, Милојевић 2, Ивановић 4, Парежанин 4, Ратковић 6, Омеровић, Томић 6, Тодоров, Бабић, В. Ковач, Д. Ковач, Смајилбеговић. Тренер: Дарко Таврић.

БОРАЦ: Бркић, Перић 4, Каламанда, Петровић, Миљковић 1, Њежић, Лукић 6, Кнежевић 2, Тепић 1, Ћелић 1, Грачић 1, Драганић 9, Миловац, Летић, Суботић, Милићевић 5. Тренер: Мирко Микић.

(борац-спорт, фото: РК Леотар)