Рукомет

Микић: У сваком моменту смо знали шта радимо

Дерби посљедњег, 13. кола јесењег дијела рукометне Премијер лиге БиХ између Борца и Босне из Високог завршен је побједом нашег тима резултатом 28:23. Захваљујући четвртој везаној побједи, црвено-плави су дошли до четврте позиције на табели са 22 бода, а до одласка на зимску паузу још им преостаје да сутра са почетком у 18 часова, у дворани Борик, против Маглаја одиграју заосталу утакмицу 9. кола.

Екипа Босне из Високог је у досадашњем току сезону показала да је, вјероватно, најозбиљнија екипа у Премијер лиги БиХ, уз много искусних играча који играју одлично и чија игра има главу и реп. На исти начин су играли и против нас, међутим наша одбрана је у овој утакмици била сјајна и донијела одлуку о коначном исходу – рекао је након утакмице тренер Борчевих рукометаша Мирко Микић.

Стратег црвено-плавих издвојио је, када је ријеч о индивидуалном учинку, неколико рукометаша.

Бојан Љубишић се разбранио у другом полувремену, Милан Дакић је цијелу утакмицу одиграо одлично, а сјајно игра у посљедња четири меча, игра лијепо за око и прави проблеме свакој противничкој одбрани. Деан Шешић је одиграо одличних 60 минута како у одбрани, тако и у нападу, што ми је посебно драго јер тако могу да одморим одређене старије играче. Одличан је био и Горан Даничић, те смо у сваком тренутку тачно знали шта радимо – навео је Микић, који се осврнуо и на директан црвени картон Срђану Савићу на истеку 6. минута након једног грубљег прекршаја над Аднаном Хармандићем.

Искрен да будем, нисам видио шта се десило, тако да не могу да коментаришем контакт. Међутим, морам да кажем да Срђан Савић има моје пуно повјерење. Ради се о играчу који увијек игра јако и агресивно и такве играче обожавам. У мојој екипи ће увијек бити мјеста таквог борца и стил одбрамбене игре – истакао је Микић.