Микић: Сами смо себе довели у тешку ситуацију након првих 15 минута

Борчеви рукометаши су у првих 15 минута меча са Дервентом стекли предност од четири гола у односу на ривала (3:7). Шеф стручног штаба клуба из Господске улице Мирко Микић истакао је послије утакмице да је његова екипа, послије тога, сама себе довела у тешку ситуацију, с обзиром да је тек у посљедњих 300 секунди успјела да сломи отпор ривала умјесто да то, како је рекао, учини већ у првом полувремену и одговори на питање о коначном исходу.

Јако тешка утакмица, негдје у подсвијести сам то и очекивао. Мојим играчима сам у свлачионици рекао да уопште неће бити лако играти у Дервенти јер смо се, чини ми се, након побједа против Швиесе и Слоге мало ментално и психички испразнили и због тога сам се прибојавао овог меча. Сами смо себи закомпликовали ситуацију јер смо у првом полувремену имали 4 гола предности и 4 минута играча више, ту је требало да направимо још већу залиху за још 2-3 гола и меч би практично био завршен у првих 15 минута, међутим десило се што се десило, а пошто увијек желим да извучем нешто позитивно из сваког меча, морам да кажем да ме радује да смо опет знали како да се извучемо из тешке ситуације јер ће оваквих утакмица бити све више како сезона буде одмицала – рекао је Микић за наш портал по завршетку меча.