Микић: Концентрација у нападу мора да буде боља

Рукометаши Борца данас (19:00) гостују у Грачаници, гдје ће против истоимене екипе водити другу битку за пласман у финале плеј-офа за шампиона Босне и Херцеговине. Изабраници Мирка Микића су у утакмици играној у сриједу у дворани студентског кампуса у Бањалуци тријумфовали резултатом 24:20, што јесте добра залиха пред реванш, али и предност која ниједног секунда не дозвољава опуштање на изузетно тешком гостовању.

Очекује нас, свакако, паклена атмосфера, то и јесте драж овог гостовања. Радујемо се амбијенту који створе домаће присталице и увијек је љепше играти пред пуним него празним трибинама. Када је прва утакмица у питању, могли смо боље, сви су то видјели јер смо у посљедњих 5 минута направили неколико грешака које нас, надам се, неће скупо коштати у борби за финале. Морамо да одиграмо мотивисано, концентрација у завршници напада мора да буде боља. Имали смо у првој утакмици неколико неозбиљних покушаја и надам се да Борац не може да понови шутерско вече какво је било у кампусу – рекао је Микић на јуче одржаној конференцији за новинаре.

У поменутом нападачком смислу много се очекује од Стефана Миљковића.

Сва наша очекивања усмјерена су ка проласку у финале и позитивном резултату у Грачаници. У првој утакмици смо у финишу направили неке грешке које нису биле плод опуштања, као што је то, рецимо, био случај у окршају са Извиђачем у финалу Купа БиХ, кад смо имали предност од једног гола из прве утакмице и +4 пар минута прије краја, када смо сви помислили да је готово. Трудићемо се да те ствари исправимо до краја сезоне – навео је Миљковић.

У другом полуфиналу састају се Извиђач и добојска Слога. Први меч, игран у Добоју, завршен је побједом Љубушака резултатом 27:29, а вечерашњи сусрет почиње у 20 часова.