Марко Саватовић одвео Борац у четвртфинале Купа БиХ

Фудбалски клуб Борац играће и на прољеће у Купу Босне и Херцеговине! Црвено-плави су данас, у утакмици осмине финала одиграној на Градском стадиону, бољим извођењем једанаестераца (5:4) савладали екупу бијељинског Радника, те стекли право да се 27. фебруара и 13. марта сљедеће године боре за пласман у полуфинале. Јунак пенал-лутрије био је голман нашег тима Марко Саватовић, који је зауставио ударце Јосипа Шантића и Славише Радовића.

Конкретнији ривал у првих 45 минута био је Борац, који је пријетио бившем чувару мреже Борца Лучићу преко Игора Аничића и Демира Јакуповића, међутим стопостотне шансе у правом смислу те ријечи виђене су тек у наставку утакмице. Двије је у 52. и 57. минуту пропустио да реализује наш тим преко Аничића: шутирао је прво након центаршута Милоша Чудића са десне стране, а лопта се на крају од Младена Лучића одбила само до стативе, да би пет минута касније слободан ударац извео Бојан Буразор, а Аничић ударцем главом натјерао Лучића на крајње напоре приликом одбране гола.

У 62. минуту до вођства је могао Радник: прво је бивши нападач Борца Огњен Ђелмић након продора по десној страни погодио стативу, док се у наставку акције лопта одбила на супротну страну до Данијала Брковића чији ударац сјајно зауставља Марко Саватовић. У 70. минуту Јакуповић је упослио Николу Мојовића који шутира поред гола, два минута касније Ирфан Хаџић шутира преко пречке, док је посљедња шанса за постизање гола на једној или другој страни била забиљежена 12 минута прије краја, када се Синиша Дујаковић одлучио на шут из даљине, али је такође био непрецизан.

Сва четири извођача пенала, како у Борцу, тако и у Раднику, били су прецизни: за наш тим су погађали Аничић, Мојовић, Радуловић и Даниловић, док су за Радник са бијеле тачке поентирали Васић, Франић, Ђелмић и Брковић. У петој серији Демир Јакуповић је погодио пречку, те се указала прилика Јосипу Шантићу да голом одведе свој тим у четвртфинале. Ипак, Саватовић је “прочитао” његов ударац, бацивши се у лијеву страну, па се драма наставила. Шесту серију голом је отворио Синиша Дујаковић, а непрецизан је био Славиша Радовић, чији је ударац, падом ка десној стативи, Саватовић такође успио да заустави.

Борбу за трофеј у Купу БиХ, поред Борца, настављају: Клис (Бутуровић Поље), Зрињски, ТОШК, Сарајево, Звијезда (Градачац), Широки Бријег и Слога (Горње Црњелово). Утакмице ове фазе су, како рекосмо, 27. фебруара и 13. марта 2019. године.

Изабраници Дарка Војводића сада се поново окрећу обавезама у Првој лиги Републике Српске, а први наредни ривал у овом такмичењу, у суботу од 15:30 часова на Градском стадиону у Зворнику, биће домаћа Дрина, која након 8 кола нема ниједну побједу, те заузима посљедње мјесто са само 2 освојена бода.

БОРАЦ – РАДНИК 0:0 (пеналима 5:4)

стријелци из пенала: Аничић, Мојовић, Радуловић, Даниловић и Си. Дујаковић за Борац, а Васић, Франић, Ђелмић и Брковић за Радник, стадион: Градски, гледалаца: 200, судија: Зоран Грбић (Приједор), жути картони: Ћосић (Борац), Лучић, Мекић, Сушић, Франић (Радник).

БОРАЦ: Саватовић, Јакуповић, Радуловић, Ћосић, Мојовић, Даниловић, Буразор, Мазић (од 16. минута Арсић), Батар, Аничић, Чудић (од 66. минута Си. Дујаковић). Тренер: Дарко Војводић.

РАДНИК: Лучић, Радовић, Франић, Сушић, Ђелмић, Мекић (од 33. минута Брадоњић (од 59. минута Брковић), Попара (од 23. минута Васић), Шантић, Пецо, Хаџић, Исић. Тренер: Младен Жижовић.