Мариновић након евро-елиминације: У Европи не можете да направите толико прилика, а да их не искористите!

Фудбалери Борца нису успјели да се пласирају у треће коло квалификација за Лигу конференција.

У реванш мечу против Аустрије, црвено-плави су поражени резултатом 1:2, иако су у 49. минуту стигли до вођства поготком Хозеа Рикарда Кортеса. Ипак, у наредних 15-ак минута гостујући тим је погоцима Андреса Грубера и Мануела Полстера преокренуо резултат и заказао двомеч са варшавском Легијом, која је у двомечу укупним резултатом 5:4 била успјешнија од казахстанског Ордабасија.

Захвалио бих се навијачима на заиста сјајној подршци. Нисмо успјели, иако смо дошли до вођства. Одмах послије тога примили смо гол, имали своје шансе које нисмо искористили и Аустрија нас је опет казнила. Можда смо опет могли да се вратимо у игру, али нажалост нисмо. Морам да честитам играчима на приступу, залагању и жељи. Аустрија је прошла даље јер је била боља у ове двије утакмице искористивши своје шансе. Када играте у Европи, морате да их искористите. Не можете да направите толики број прилика а да не дајете голове. Нисмо искористили своје шансе, много је нових играча, мислим да је њих седам дебитовало пред домаћом публиком – рекао је након утакмице тренер Борца Винко Мариновић.

Прве наредне такмичарске обавезе црвено-плаве чекају у суботу, 12. августа, када ће од 20.45 часова на Грбавици одмјерити снаге са Жељезничаром, у оквиру трећег кола Премијер лиге БиХ.