Мајсторије на Градском – Вуковић начео, а Терзић докрајчио ГОШК!

Борац пред гостовање Зрињском има девет бодова предности у односу на Мостарце у борби за титулу!

Црвено-плави су искористили суботњи ”икс” Мостараца са Слогом Меридиан (1:1) тријумфом над ГОШК-ом резултатом 3:0, у утакмици коју су обиљежиле мајсторије Давида Вуковића и Василија Терзића.

Први је у 8. минуту сјајним голом ”начео” Габељане. Упослио га је Себастијан Ерера Кардона на лијевој страни, а млади крилни нападач нашег тима се дриблингом ослободио чувара, намјестио на шут и искоса погодио супротни угао гостујућег гола.

Други је, 25 минута прије краја, мајсторијом дотукао госте из Херцеговине. Јово Лукић је на средини терена уклизао капитену ГОШК-а Риаду Шути и одузео му лопту, а она је стигла до Терзића који је са своје половине одмах шутирао и лобовао истрчалог Армана Шутковића.

У међувремену, већ поменути Лукић се сам уписао у стријелце. Било је то три минута прије Терзићевог гола – Ерера Кардона је шутирао из даљине, а лопта се срећно у наставку напада одбила до Лукића који је постигао свој 27. премијерлигашки гол у дресу Борца и наставио потјеру за Јоцом Стокићем (32) и Сашом Кајкутом (31) на другој и трећој позицији клупске вјечне листе.

БОРАЦ – ГОШК 3:0

стријелци: 1:0 Вуковић (8.), 2:0 Лукић (62.), 3:0 Терзић (65.), стадион: Градски, гледалаца: 1200, судија: Адмир Мусић (Сарајево), жути картони: Благаић, Шушић (Борац), Брадара, Икић (ГОШК).

БОРАЦ: Милошевић, Ћелић, Јуриљ, Граховац (од 46. минута Фићовић), Ерера Кардона, Вуковић, Лукић (од 76. минута Макарић), Благаић (од 59. минута Терзић), Кулашин (од 59. минута Хреља), Шушић, Нишић (од 76. минута Врањеш). Тренер: Винко Мариновић.

ГОШК: Шутковић, Чоко (од 77. минута Рачић), Шута, Скоруп, Хасукић (од 66. минута Мухаљевић), Брадара (од 77. минута Харамбашић), Мусулин, Шеро (од 66. минута Марасовић), Икић (од 77. минута Шишко), Батарело, Гогић. Тренер: Адмир Аџем.