Маглају ни промил шансе: Рукометаши забиљежили пети везани тријумф

Рукометаши Борца на зимску паузу одлазе у побједничком расположењу. Црвено-плави су у заосталој утакмици 9. кола Премијер лиге БиХ, играној у дворани Борик, надиграли екипу Маглаја резултатом 29:21 и у други дио сезоне, који почиње 16. фебруара, улазе као трећепласирани тим бх. шампионата, уз 5 бодова мање од височке Босне и Грачанице.

Од првог минута изабраници Мирка Микића ставили су до знања гостујућим рукометашима да у овом сусрету у Борику немају шта да траже. Истицао је 13. минут када је тренер Маглаја затражио минут одмора при резултату 7:2, док се у других 30 минута ушло при Борчевом плусу од 8 голова (17:9).

Половином другог полувремена, при двоцифреној предности, Мирко Микић је прилику дао млађим играчима, који су направили пар грешака у фази напада и серијом 4:0 смањили заостатак на 6 голова (23:17), али до краја сусрета, ипак, предност није била озбиљније угрожена.

Најефикаснији појединац у дресу Борца био је Стефан Миљковић са 6 голова, док је један мање постигао Милан Дакић. На голу су веома добри били Слађан Суботић, који је у првом полувремену одбранио 8 шутева гостујуће екипе, и Арман Беширевић, који је прилику добио у других 30 минута и за то вријеме зауставио 6 покушаја рукометаша Маглаја. Међу истима, најефикаснији је са 11 голова био Едо Мехинагић.

Прву званичну утакмицу у 2019. години рукометаши Борца одиграће 9. фебруара, када ће у првој утакмици осмине финала Challenge купа гостовати у Литванији екипи Швиесе из Виљнуса. Реванш меч је заказан за 16. фебруар у дворани Борик, па ће Борац за први прољећни лигашки меч, против Слоге из Горњег Вакуфа/Ускопља морати да потражи нови термин, с обзиром да се, како рекосмо, шампионат наставља истог датума.