Лукић првенцем ”начео” Слободу, Борац максималан након два кола

Дебитантски гол Јове Лукића и аутогол Аднана Мујкића били су довољни да Борац, у другом колу m:tel Премијер лиге БиХ, савлада тузланску Слободу и дерби са Жељезничаром, који се игра у уторак на Грбавици са почетком у 17 часова, дочека у одличном расположењу.

Желио је Борац, ако то већ није било могуће у раној фази утакмице, да бар до краја првог полувремена дође до резултатске предности, која би, у одређеној мјери, омогућила да опуштеније уђе у других 45 минута. У томе није успио, прије свега захваљујући веома доброј дефанзивној поставци Слободе, која је неколико пута запријетила из контранапада.

При томе, најопаснији је био покушај из 18. минута, када је Мујагић шутирао са дистанце након једне слабије интервенције Ђорђа Милојевића, али је Борчев голман Бојан Павловић био добро постављен.

Кад је Борац у питању, пар пута је ударцем главом мрежу Слободе покушао да затресе капитен Стојан Врањеш, а једном Јово Лукић. Није то донијело резултат, али зато јесте ситуација из 58. минута, када су се управо поменути актери нашли пред голом гостију.

Врањеш је шутирао искоса са лијеве стране, голман Голубовић кратко одбио лопту, а на правом мјесту се нашао Лукић и поспремио лопту иза његових леђа – 1:0.

Био је то гол који је растеретио Борчеве играче, који су у 81. минуту потврдили тријумф. Врањеш је у први план на лијевој страни избацио Радуловића, који је желио да центрира у средину, а Аднан Мујкић, у жељи да интервенише и отклони опасност, главом шаље лопту у мрежу.

У наредном колу, рекосмо, Борац гостује екипи Жељезничара.

БОРАЦ – СЛОБОДА 2:0

стријелци: 1:0 Лукић (58.), 2:0 Мујкић (аутогол, 83.), стадион: Градски, без присуства гледалаца, судија: Антони Бандић (Груде), жути картони: Бртан, Дујаковић, Лукић, Војновић (Борац), Кадрић, Мујагић, Голубовић (Слобода).

БОРАЦ: Павловић, Јовановић, Даниловић (од 77. минута Радуловић), Ћосић (од 87. минута Кујунџић), Дујаковић, Бртан (од 64. минута Војновић), Лукић (од 77. минута Кајкут), Врањеш, Милојевић, Зиљкић, Закарић (од 87. минута Jallow). Тренер: Владо Јагодић.

СЛОБОДА: Голубовић, Јусић, Бегановић, Хусејиновић, Херић (од 77. минута Хусић), Томашевић, Кадрић (од 65. минута Курталић), Предраговић (од 78. минута Жерић), Мујкић, Максимовић, Мујагић (од 65. минута Ристић). Тренер: Градимир Црногорац.