Кошарка

”Луд” преокрет у Обилићеву – СКК Борац 1947 срушио најискуснијег у Другој лиги!

Несвакидашњи кошаркашки резултатски преокрет догодио се синоћ у ”Обилићеву”, у дербију петог кола Друге лиге Републике Српске између СКК Борац 1947 и ОКК Козара!

”Црвено-плави” су четири минута прије краја треће дионице за једним од главних фаворита за титулу заостајали 18 поена (38:56), али је наш тим, лавовском борбом, успио да се врати и ТРИЈУМФУЈЕ резултатом 74:71, те играчима Игора Балте нанесу први пораз у сезони!

Прва четвртина завршена је резултатом 14:25, захваљујући најефикаснијем играчу утакмице, Козарином Невену Вуковићу, који је у том кварталу постигао 14 поена. Узвратио је наш тим у првих пет минута друге четвртине серијом 11:0, која је проистекла из квалитетне одбране, али је потом поново дозволио ривалу да до уласка у друго полувријеме одмакне на поменуту разлику (32:43).

Како рекосмо, у трећој дионици ОКК Козара је на својој страни имала и +18 (38:56), док је на уласку у квартал одлуке на семафору био исписан резултат 48:63.

И онда, фантастичних десет минута нашег тима! Најискуснија екипа у Другој лиги је у том интервалу постигла само 8 поена, а морала је да се ”помири” са 26 примљених!

Мало по мало, СКК Борац 1947 је топио минус и поенима Славише Њежића дошао до ”икса” (67:67). Тимови су били у егалу и на уласку у посљедњи минут (71:71), када је одговорност преузео Лука Чуковић и поентирао за 73:71. Гости нису искористили свој напад, потом су фаулирали Николу Грујића који је погодио једно слободно бацање, а када је поменути Њежић пет секунди прије краја ”пресјекао” додавање гостију и спријечио потенцијални шут за три поена, славље је могло да почне!

Никола Грујић је у нашем тиму био најефикаснији са 21 поеном, Лука Чуковић је постигао 12, а Лука Вуковић 11. Код гостију, како смо већ рекли, сјајну партију пружио је Невен Вуковић са 27 поена.

У наредном, шестом колу, СКК Борац 1947 ће угостити ОКК Борац Мако Принт.

СКК БОРАЦ 1947 – ОКК КОЗАРА 74:71

(14:25, 18:18, 16:20, 26:8)

дворана: Обилићево, гледалаца: 100, судије: Драгослав Рађевић, Миа Дојчиновић и Самојко Вранац.

СКК БОРАЦ 1947: Пиљагић, Њежић 8, Милојевић, Вуковић 11, Шарић 6, Попржен, Д. Гајић 2, Чуковић 12, Н. Гајић 6, Грујић 21, Кондић 4, Секулић 4. Тренер: Бојан Божић.

ОКК КОЗАРА: Векић 6, Ђ. Вуковић 2, Балта 13, Симетић 6, Гајановић 7, Н. Вуковић 27, Драгичевић, М. Кондић, Вујмиловић 10, Ђ. Кондић, Тенџерић. Тренер: Игор Балта.