Лоша партија Борца у Горажду – ”дјечије болести” су сад већ озбиљан проблем…

Пружили су рукометаши Борца веома лошу партију у дуелу са Гораждем, у оквиру 23. кола Премијер лиге БиХ.

Направили су играчи Борца ”икс” грешака у фази напада, поновивши ”дјечије болести” које трају, а све је резултирало убједљивим поразом – разликом од седам голова (26:19).

Половином првог дијела, Горажде је имало предност од четири гола (7:3), па је тренер Мирко Микић морао да реагује минутом одмора, која је донекле разбудила црвено-плаве у наредних неколико минута.

Везао је наш тим три гола (7:6), потом је Суботић одбранио зицер и требало је да се крене у напад за ”икс”, али је капитен Милош Њежић фаулирао домаћег рукометаша, за седмерац који је искориштен и плус два Горажда (8:6).

Тај гол као да је поново дао крила домаћима, који су у 26. минуту стекли предност од пет голова (12:7), а након што Њежић није искористио оба седмерца на старту наставка за -2, поново су ”убацили у брзину више” и на уласку у посљедњих 20 минута први пут дошли до предности од шест голова (17:11).

Није након тога Борац успио поново да запријети. Штавише, дјеловало је као да су се црвено-плави већ тад предали, што је Горажде знало да искористи и рутински приведе меч крају, а највећу разлику на својој страни домаћи су имали у 56. минуту, када је било плус осам (26:18).

Борац је овим поразом поново закомпликовао ситуацију у доњем дијелу табеле. Десети је са 22 бода, једним више од Горажда уз слабији међусобни омјер, те два више од Херцеговине, прве екипе у зони испадања, од које је такође слабији у међусобном омјеру.

У наредној рунди, Борац ће бити домаћин већ отписаном Градачцу.

(борац-спорт, фото: РК Борац)