Лош жријеб за Борац: Црвено-плави на старту квалификација против троструког учесникa групне фазе ЛШ!

Фудбалери Борца играће у првом колу квалификација за Лигу шампиона против првака Румуније Клужа, одлучено је данас одржаним жријебом у сједишту Европске фудбалске федерације у Ниону!

Прва утакмица играће се 6. или 7. јула на стадиону ”Др Константин Радулеску” у Клужу, док је реванш на Градском стадиону заказан за 13. или 14. јул.

Клуб је основан 1907. године, а тренутни пуни назив клуба је “CFR Cluj” (Căile Ferate Române Cluj), што значи “Румунске жељезнице Клуж”.

До сада је седам пута био државни шампион – од чега четири пута у исто толико посљедњих сезона.

Клуж је до сада одиграо 80 утакмица на европској сцени, уписавши 30 побједа, 17 ремија и 33 пораза.

Три пута је актуелни румунски шампион играо у групној фази Лиге шампиона и државни је рекордер по броју освојених бодова у европској елити у једној сезони.

Десило се то у сезони 2012-13, када су у групи са Брагом, Манчестер јунајтедом и Галатасарајем освојили десет бодова и заузели треће мјесто, преселивши се у шеснаестину финала Лиге Европе, гдје су одмјерили снаге са Интером.

Клуж је, такође, три пута играо у групи Лиге Европе (посљедњи пут прошле сезоне), а прошлој такмичарској години је у конкуренцији са екипама Роме, Јанг Бојса и ЦСКА из Софије заузео треће мјесто.

У сезони 2019-20 румунски клуб освојио 12 бодова у групној фази овог такмичења, што је такође државни рекорд, уписавши по једну побједу над Лациом и Селтиком, те двије у дуелима са Реном.

Тај успјех омогућио им је шеснаестину финала и дуеле са Севиљом (каснијег освајача такмичења), са којом су одиграли 1:1 у двомечу, али су елиминисани због гола шпанског тима у гостима.