Лош наступ Борца у дербију: Грачаница надиграла ”црвено-плаве”

Рукометаши Борца пружили су вечерас, врло вјероватно, најлошију партију у посљедњих неколико година. ”Црвено-плави” су, наиме, у дербију осмог кола поражени у бањалучком храму спорта од Грачанице резултатом 21:25, која је на тај начин, због боље гол-разлике, преузела лидерску позицију од клуба из Господске улице.

Генерално гледано, ”минус 4” је, са резултатске стране, и подношљиво узевши у обзир изузетно лошу партију Микићевог тима, у којем нико није имао ”свој дан”. Грачаница је надиграла наш тим у свим сегментима рукометне игре: све је пуленима Дамира Доборца ишла од руке, а на голу је бриљирао Ђорђе Босић, уз 17 одбрана.

Ствари су већ од старта кренуле по злу, а скоро нестварно је изгледао испис резултата на семафору у 14. минуту – 3:10!? На уласку у друго полувријеме, Грачаница је била шест корака испред Борца (9:15), а у 51. минуту резултат је гласио – 15:23!?

Тек на крају, у посљедњим минутима, захваљујући грешкама у нападу гостију, Борчеви играчи успјели су да смање заостатак…

Поред поменутог Босића, одличну партију у гостујућем тиму пружили су и Владимир Томић са осам голова, Душан Живанов је постигао седам, а Аднан Туфекчић шест голова.

У Борчевом табору најефикаснији је са четири гола био Владан Ђурђевић.

У наредном колу, Борац ће гостовати екипи Горажда, које се тренутно налази на претпосљедњем, 15. мјесту.

Меч почео минутом ћутања

Утакмица између Борца и Грачанице почела је минутом ћутања којом је одата почаст некадашњем рукометном судији Душку Врховцу, који је преминуо прије неколико дана, у 79. години.

БОРАЦ – ГРАЧАНИЦА 21:25 (9:15)

дворана: Борик, гледалаца: 600, судије: Амар Коњичанин и Дино Коњичанин, седмерци: Борац 1 (1), Грачаница 3 (3), искључења: Борац 8 минута, Грачаница 10 минута.

БОРАЦ: Љубишић (9 одбрана), Суботић (1 одбрана), Ракоција 2, Јеремић 3, Лињареш де Соуза 1, Ђурђевић 4, Тодоровић, Даничић 2, Миљковић, Њежић, Лукић 2, Кнежевић, Вучићевић 2, Рађеновић 2, Ћелић 1, Дакић 2. Тренер: Мирко Микић.

ГРАЧАНИЦА: Ђ. Босић 1 (17 одбрана), Шахдановић 2, Томић 8, Б. Босић, Шестан, Радичевић, Туфекчић 6, Ћузовић 1, Мехмедовић, Џиновић, Пејчиновић, Живанов 7, Јовановић, Џелиловић, Мусић, Шуша. Тренер: Дамир Доборац.