Connect with us

Фудбал

Лешинари спремају пиротехнички спектакл за 100 година Борца: “Читав град ће сијати у црвено-плавом сјају!“

ФОТО: Лешинари

Фудбалски клуб Борац обиљежиће у петак увече 100 година постојања.

На Тргу Крајине биће уприличена промоција екипе за предстојећу такмичарску годину, након чега ће услиједити концерт Нелета Карајлића и Рок симфоније, док ће комплетан програм бити закључен спектакуларном бакљадом и ватрометом, које су данас најавили Лешинари на званичном сајту.

У петак, 3. јула, исписујемо нову страницу историје и дочекујемо 100. рођендан нашег вољеног клуба. Стогодишњи јубилеј, који некоме представља само број и једно временско раздобље, нама представља симбол борбе, пркоса, части и поноса. Поносни смо јер смо настали из борбе. Поносни смо јер нас нису угасили ни ратови, ни забране, ни тешка времена. Поносни смо јер смо освајали трофеје и доносили побједе онда када су други мислили да је немогуће. Поносни смо што смо проносили име Бањалуке и Републике Српске широм Европе. Али највише од свега – поносни смо што већ читав један вијек остајемо оно што нам име каже: БОРАЦ.

Окупљање на Градском стадиону почиње од 18.00 часова, а у 19.00 часова заједно крећемо ка Тргу Крајине, гдје нас очекује вече испуњено пјесмом, концертом, дружењем и атмосфером какву само Бањалука и Борчевци знају направити.

Када сат откуца поноћ и дочекамо 4. јул, заједно ћемо поздравити 100. рођендан нашег Борца. Небо изнад Бањалуке обасјаће велики ватромет, а читав град ће сијати у црвено-плавом сјају кроз заједничку бакљаду и незабораван пиротехнички спектакл.

Позивамо све Борчевце да нам се придруже на вечерњем слављу и да тачно у поноћ изађу на улице, у своја дворишта, на терасе и балконе, да заједно покажемо колико волимо свој клуб и свој град. Нека Бањалука те ноћи дише као једно, нека се наша пјесма чује далеко и нека цијели свијет види како се слави вијек постојања!

Видимо се 3. јула – да заједно дочекамо 100. РОЂЕНДАН ВЕЛИКАНА ИЗ ПЛАТОНОВЕ! – истакли су Лешинари.

Сљедеће утакмице

Зрињски

WWIN лига БиХ

27. октобар 2025.

18:00

Борац

 

Борац

Премијер лига БиХ

22. октобар 2025.

19:00

Извиђач

 

Слога

Премијер лига БиХ

25. октобар 2025.

19:00

Борац

 

Домаљевац

Премијер лига БиХ

28. октобар 2025.

19:00

Борац

 

Борац

Полуфинале Купа БиХ

25. мај 2024.

18:00

Хаџићи

More in Фудбал

Adv.
Sans Serif Fonts
Popular Fonts
Yayinlanacak
Serif Fonts
Script And Handwritten
Display Fonts
Handwriting Fonts
Typeface Fonts
Decorative Fonts
Brush Fonts
Modern Fonts
Retro Fonts
Vintage Fonts
Modern Sans Fonts
SVG Fonts
Logo Fonts
Creative Fonts
Calligraphy Fonts
Montserrat Font
Raleway Font
Coffee Morning Sans
Horizon Font
Gotham Font