Кошарка

Лакић: Кључ побједе одлично одиграна трећа четвртина

Огроман допринос синоћњој побједи кошаркаша OKK Борац над екипом зворничког Принципа (69:50) дао је Никола Лакић, који је на терену Борика синоћ провео 18 минута, те за то вријеме постигао 4 поена и ухватио осам лопти, али и одрадио огроман посао који се не биљежи у статистичким рубрикама, а тиче се, прије свега, игре у одбрамбеној фази.

Рецимо и то да је управо Лакићева тројка за 40:37, којом су црвено-плави први пут након уводних поена Путника за 2:0 стекли резултатску предност, била “инјекција” потребна да OKK Борац крене да “меље” противника.

Прије свега, желио бих да честитам екипи Принципа на фер и коректној игри. Лоше смо отворили утакмицу, али смо ствари успјели да исправимо у трећој четвртини у којој смо примили само пет поена и у којој смо стекли кључну предност за остваривање побједе. У наредном колу гостујемо екипи Славије и даћемо све од себе да забиљежимо нову побједу – рекао је Лакић након утакмице.

(борац-спорт, фото/видео: борац-спорт)