”Крњи” Загреб тријумфовао у првом мечу у ”Борику”

Рукометаши Борца поражени су од екипе Загреба резултатом 27:28 у првој од двије пријатељске утакмице која ће ова два тима одиграти до краја седмице. Други меч заказан је за суботу у 12 часова, такође у дворани Борик.

Изабраници Веселина Вујовића у Бањалуку су допутовали, наравно, без чланова репрезентације Хрватске, који се тренутно налазе на Европском првенству. У таквом ”крњем” саставу, Загрепчани су били бољи ривал током првих 15 минута првог полувремена, дошавши до +4 (5:9), али је наш тим успио то да надокнади до одласка на одмор и приђе на само гол заостатка (12:13).

У 39. минуту, потпомогнути сјајним интервенцијама Бојана Љубишића, Борчеви играчи су од -3 (14:17) дошли до ”егала” (17:17), а нешто касније и до вођства поготком Немање Вучићевића са седам метара (21:20).

У наредних десетак минута играло се ”гол за гол”, малобројна публика је присуствовала резултатској ”клацкалици” све до два минута прије краја, када је Загреб стигао до 25:27, а потом и до +3 поготком Гаџе након грешке играча Борца у фази напада.

Поменути Анте Гаџа је био и најефикаснији у табору Загреба са осам голова, Филип Вистороп је постигао 6, док је голман Радивој Ристановић зауставио 17 покушаја Борчевих играча, међу којима се истакао Немања Вучићевић са такође осам голова.