Крај такмичења у Купу БиХ: Борац заустављен у четвртфиналу

Фудбалери Борца елиминисани су из даљег такмичења у Купу БиХ након што су поражени од Широког Бријега и у реванш утакмици четвртфиналне фазе, играној на Градском стадиону. Тим са Пецаре тријумфовао је резултатом 0:1, те се укупним резултатом 3:1 пласирао у полуфинале, гдје су већ раније током дана стигли ТОШК, Слога из Горњег Црњелова и Сарајево.

У првих 15-ак минута меча изабраници Дарка Војводића пропустили су да реализују двије шансе за постизање гола: прво је у 9. минуту шутирао Ђорђе Ћосић, а четири минута касније лопта након приземног паса Саше Кајкута за мало не долази у посјед Стојана Врањеша. Услиједила је казна из контранапа: Владан Даниловић није успио да направи фаул на средини терена над Мариом Бабићем, што фудбалер гостујућег састава користи и шаље лопту на лијеву страну за Дражена Багарића, који је побјегао Делимири Бајићу и лако погодио за вођство своје екипе.

Из првог полувремена вриједи издвојити још и атак Борца из 23. минута, када је Никола Мојовић центрирао са лијеве стране, лопту на супротној стативи главом добро захватио Игор Аничић, али је чувар мреже Широкобријежана Лука Билобрк био добро постављен.

Већ на старту другог дијела Дарко Војводић је извршио двије измјене: на терен је умјесто Зорана Милутиновића и споменутог Аничића послао Милоша Жеравицу и Демира Јакуповића, који је у 50. минуту био у прилици да матира Билобрка, али је лоше шутирао искоса са десне стране након паса Владана Даниловића. У 51. минуту Кајкут је шутирао преко гола након гужве у казненом простору гостију, затим је у 54. минуту након слободног ударца који је извео Врањеш Јаничић био највиши у скоку, али је Билобрк добром интервенцијом у петерцу избацио лопту у корнер, да би три минута касније, послије слободног ударца који је извео Жеравица Врањеш ударцем главом матирао голмана гостију, али из офсајд позиције, па је погодак поништен.

Било је то, у суштини, све што је око 2500 гледалаца могло да види на Градском стадиону; у посљедњих 30-ак минута није било опасности по гол ни за једног ни за другог голмана, премијерлигаш са Пецаре је сачувао стечени капитал и заслужено се пласирао у полуфинале, док се Борац сада у потпуности окреће Првој лиги Републике Српске, у којој заузима лидерску позицију након 17 кола. Први наредни противник, већ сљедећег викенда, биће на Градском стадиону екипа Слободе из Мркоњић Града.

БОРАЦ – ШИРОКИ БРИЈЕГ 0:1 (0:1)

стријелци: 0:1 Багарић (15.), стадион: Градски, гледалаца: 2500, судија: Сабрија Топаловић (Зеница), жути картони: Станић (Широки Бријег).

БОРАЦ: Тополовић, Бајић (од 65. минута Зарић), Кајкут, Даниловић, Ћосић, Милутиновић (од 46. минута Жеравица), Си. Дујаковић, Врањеш, Мојовић, Јаничић, Аничић (од 46. минута Јакуповић). Тренер: Дарко Војводић.

ШИРОКИ БРИЈЕГ: Билобрк, Баришић, Бабић, Елиомар (од 62. минута Ковачић), Станић (од 54. минута Марић), Ћорлука, Поповић, Хркаћ (од 83. минута Квесић), Багарић, Марковић, Енин. Тренер: Гоце Седлоски.