Рукомет

Крај европске приче: Борац на -7 у Пећи, Беса у трећем колу Европског купа

Рукометаши Борца завршили су са европским наступима за ову сезону.

У реваншу другог кола Европског купа, представник ”Косова” Беса Фамгас је савладала црвено-плаве резултатом 29:22 и пласирала се у треће коло Европског купа, те се тако реванширала црвено-плавима за прошлосезонску елиминацију управо у тој рунди.

У првој утакмици, играној прошле суботе у Борику, играчи Мирка Микића тријумфовали су разликом од три гола (28:25), али тај капитал, испоставило се, није био довољан да се нађу у жријебу за треће коло.

Беса је половином првог полувремена анулирала тај Борчев плус, а онда га и престигла у 22. минуту, када је поготком Дениза Терзићија, једног од најбољих појединаца у својим редовима, стигла до 14:10.

Борац  је одговорио погоцима Милоша Њежића и Александра Милићевића, али су домаћи, ипак, прво полувријеме завршили уз предност која им је потпуно одговарала, након што је Шабановић поентирао уз звук сирене за 18:14.

И онда, у наставку, доминација домаћег састава.

Беса Фамгас је на старту наставка везала два поготка за 20:14, што је натјерало Микића да реагује минутом одмора, али није то размрдало црвено-плаве.

Играо се 39. минут када је Беса први пут дошла до плуса од седам голова, колико је било и у 49. минуту.

Погодили су након тога већ поменути Милићевић и Њежић за 25:20, вративши наду – али је иста кратко трајала…

Домаће је до тријумфа предводио Егзон Ђука са седам голова, док је други стријелац био Никола Прце са шест.

Код Борца, истакао се Њежић са седам голова.

Црвено-плави се сада у потпуности окрећу домаћим такмичењима, гдје желе да освоје оба трофеја, а први ривал на том путу, у седмом колу Премијер лиге БиХ, биће им Криваја.

Утакмица се игра у сриједу у Борику од 18 часова.

БЕСА: Мурсел, Терзићи 4, Јупа 4, Шабановић 2, Мушколај 1, А. Мућоли, Лужа, Мулај, Рачић 3, Прце 6, Цацај, Ђука 6, Дукај, Вокши, Тафилај, Ј. Мућоли 1. Тренер: Арбен Мућоли.

БОРАЦ: Бркић, Перић, Каламанда, Петровић, Миљковић, Њежић 7, Лукић 3, Кнежевић 4, Тепић, Ћелић, Грачић 2, Драганић 1, Миловац, Летић, Суботић, Милићевић 5. Тренер: Мирко Микић