Козара и Борац подијелили бодове у Градишци

Фудбалери Борца ремизирали су са Козаром у Градишци резултатом 2:2 у утакмици 7. кола Лиге за шампиона Републике Српске. Црвено-плави су два пута имали резултатску предност у односу на изабранике Игора Јанковића, међутим одбрана клуба из Платонове улице капитулирала је други пут у смирај утакмице, те су пулени Дарка Војводића на крају морали да се задовоље једним бодом.

Играо се 42. минут када је наш тим први пут дошао до плуса, а стријелац је из слободног ударца био Игор Аничић. У 52. минуту свој први гол на мечу постигао је Милован Новаковић, у 79. минуту Милан Шикањић је поново довео новог премијерлигаша у вођство, док је Новаковић коначан резултат поставио у 88. минуту.

До краја такмичења Борац ће одиграти још три утакмице, а први сљедећи противник, 25. маја у 17 часова на Градском стадиону у Бањалуци, биће екипа Подриња из Јање.

КОЗАРА – БОРАЦ 2:2 (0:1)

стријелци: 0:1 Аничић (42.), 1:1 Новаковић (52.), 1:2 Шикањић (79.), 2:2 Новаковић (88.), стадион: Градски у Градишци, гледалаца: 170, судија: Синиша Лазић (Приједор), жути картони: Кукавица, Петковић, Максимовић (Козара), Батар, Мојовић, Кујунџић (Борац).

КОЗАРА: Модић, Петровић, Распудић, Максимовић, Шакић (од 74. минута Кукић), Глишић, Гаврић, Новаковић, Петковић (од 86. минута Остојић), Кондић, Кукавица (од 65. минута Лолић). Тренер: Игор Јанковић.

БОРАЦ: Тополовић, Бајић, Шикањић, Ћосић (од 62. минута Кујунџић), Си. Дујаковић, Буразор, Мојовић (од 77. минута Жеравица), Батар, Поповић, Аничић, Леканић (од 54. минута Јакуповић). Тренер: Дарко Војводић.