Кошарка

Которварошани пријетили само у првој четвртини: СКК Борац 1947 лако и до друге побједе!

Послије мркоњићке, СКК Борац 1947 је убједљиво савладао и которварошку Младост!

Након ”плус 20” у Мркоњић Граду, црвено-плави су овог викенда тријумфовали још већом разликом, те уписали побједу резултатом 88:64.

Гостујући састав резултатски прикључак држао је само у првој четвртини, која је завршена резултатом 20:14. Наш тим је већ у другој почео да се одваја и ствара разлику, а велику улогу у том кварталу одиграо је Никола Шарић, погодивши четири тројке са истог мјеста – из корнера.

На 15-минутној паузи је било 46:33 за нашу екипу, а још увјерљивији СКК Борац 1947 је био у трећој дионици, коју је ријешио резултатом 23:11, за 69:44 на уласку у посљедњих десет минута, које су представљале само одрађивање посла.

У нашој екипи у стријелце су се уписали сви играчи осим Никше Барбареза. Предњачио је већ поменути Шарић са 19 поена, од чега пет тројки, Никола Даничић је постигао 17, док је Марко Секулић у другој побједи учествовао са 14 поена.

Код гостију, одличну партију пружио је Дени Варошић са 28 поена, од чега шест тројки.

У наредном колу, наша екипа ће одмјерити снаге са Ушћем.

СКК БОРАЦ 1947 – МЛАДОСТ (КОТОР ВАРОШ) 88:64

(20:14, 26:19, 23:11, 19:20)

дворана: Обилићево, без присуства гледалаца, судије: Даворин Скендерија, Игор Дојчиновић и Дејан Шобот.

СКК БОРАЦ 1947: Д. Гајић 7, Шарић 19, Карановић 6, Барбарез, М. Секулић 14, Даничић 17, Чуковић 6, М. Секулић 10, Грујић 9. Тренер: Б. Божић.

МЛАДОСТ (КОТОР ВАРОШ): Поповић, Ђукић 5, Јокановић 5, Ћорић, Варошић 28, Кршић 2, Чаушевић 2, Корићанац 6, Војин 5, Лазаревић 2, Тешић 9, Зебић. Тренер: М. Поповић.