Кошарка

Кошаркаши СКК Борац 1947 поражени у ”Обилићеву” од Лијевча

Кошаркаши СКК Борац 1947 уписали су вечерас трећи везани пораз, а укупно девети у оквиру западне групе Друге лиге Републике Српске изгубивши у дворани Обилићево од екипе Лијевча резултатом 66:84. Трећом овосезонском гостујућом побједом тим из Нове Тополе остао је у равноправној борби за пласман у мини-лигу за улазак у Прву лигу Републике Српске, док је СКК Борац 1947 задржао седмо мјесто.

Нашем тиму припали су уводни минути утакмице, па је сходно бољој игри у односу на госта предност црвено-плавих након двојке Милоша Продановића послије 6 минута игре износила 8 поена (14:6). Први квартал окончан је резултатом 15:13, СКК Борац 1947 је на 4 минуте до краја првог полувремена тројком Сергеја Поњевића стигао до плуса од 4 поена (30:26), међутим у посљедњих 240 секунди другог десетоминутног периода екипа Лијевча је направила серију 2:13 и стекла капитал од седам поена (32:29).

Одржавао је гостујући тим стечену предност током треће дионице, а у посљедњих 10 минута ушао при предности од 11 поена (50:61). Послије полагања Драгана Суботића на семафору је био исписан резултат 50:64, успјели су играчи у црвено-плавим дресовима да запријете и на 2:30 до краја тројком Андреја Поњевића минус спусте на само 6 поена (63:69), али су гости, међутим, до краја сусрета направили нову серију, овај пут 3:15, за коначних 66:84.

У екипи СКК Борац 1947 три кошаркаша постигла су двоцифрен број поена: Андреј Кондић је уписао 16, Андреј Поњевић 13, а Марко Секулић 11. Најефикаснији појединац на утакмици био је Никола Мичић са 27 поена, а други стријелац Лијевча на вечерашњој утакмици био је Драган Суботић са 13 поена.

У наредном колу, које је заказано за сљедећи викенд, СКК Борац 1947 ће у градском дербију гостовати екипи Рукија.

СКК БОРАЦ 1947 – ЛИЈЕВЧЕ 66:84

(15:13, 19:26, 16:22, 16:23)

дворана: Обилићево, гледалаца: 50, судије: Саша Бабић, Ђорђе Митровић и Бојан Косић.

СКК БОРАЦ 1947: Кнежевић, Продановић 9, Гајић 4, Савић 2, Попржен, А. Поњевић 13, Секулић 11, Ћурковић, С. Поњевић 3, Кондић 16, Гајић 8. Тренер: Бојан Божић.

ЛИЈЕВЧЕ: Шобота 8, Лукић 8, Пушкар 5, Јовић, Мичић 27, Вајагић, Суботић 13, Добрић 5, Миљевић, Савић, Хасанбеговић 8, Маџарић 10. Тренер: Душко Миљевић.