Корак уназад у борби за финале: Борчеви јуниори поражени у Бањалуци од Слободе

Јуниори Фудбалског клуба Борац поражени су данас на помоћном терену Градског стадиона од тузланске Слободе резултатом 2:3 у првој утакмици полуфинала Купа БиХ, те се знатно удаљили од финалне борбе за трофеј, која је заказана за 14. мај у Зеници. Изабраници Зорана Драгишића, иако су данас два пута били у резултатској предности, уписали су тако трећи овосезонски пораз од Тузлака, који су тријумфовали и у трећем премијерлигашком колу на Градском стадиону (0:1) али и у мечу 16. рунде на Тушњу (2:1).

Борац је стигао до вођства у 36. минуту, када је мрежу Армина Мустачевића затресао Дориан Курузовић, док је након пет минута игре у наставку гостујући тим дошао до изједначења поготком Амара Ковчића. У 74. минуту црвено-плави су поново били у резултатском плусу, а стријелац је био Срђан Ескић, међутим само три минута је било потребно тузланском тиму да поново анулира предност домаћих и то преко Ибрахима Кадрића.

Кончан резултат постављен је у 85. минуту, када је трећи Слободин гол постигао Елдин Омеровић и омогућио свом тиму да реванш на Тушњу 24. априла дочека уз значајан капитал.

Већ предстојећег викенда Борчеву јуниорску селекцију очекује нова утакмица и то у Бањалуци против Радника, у оквиру 19. кола Премијер лиге.

БОРАЦ – СЛОБОДА 2:3 (1:0)

стријелци: 1:0 Курузовић (36.), 1:1 Ковчић (50.), 2:1 Ескић (74.), 2:2 Кадрић (77.), 2:3 Омеровић (85.), стадион: помоћни терен Градског стадиона, гледалаца: 100, судија: Милош Гиговић (Градишка), жути картони: Хасанбеговић, Муратовић, Омеровић, Хоџић (Слобода), црвени картон: Елдин Омеровић (Слобода, 90+2. минут).

БОРАЦ: Гашић, Милутиновић (од 55. минута Јаворац), Милојевић, Арсић, Амиџић (од 73. минута Бобић), Кујунџић, Курузовић (од 59. минута Вуковић), Турањанин, Боснић (од 62. минута Божичковић), Вукобратовић, Ескић (од 78. минута Вујмиловић). Тренер: Зоран Драгишић.

СЛОБОДА: Мустачевић, Карић, Хасанбеговић, Ковчић, Кадрић (од 85. минута Смајић), Хоџић, Осмић, Нишић, Палежница (од 78. минута Мусић), Муратовић (од 68. минута Хидановић), Омеровић (од 90. минута Ноћић). Тренер: Амир Спахић.