Актуелне шампионке Босне и Херцеговине, рукометашице Борца, прекинуле су неугодну традицију пораза у Љубушком савладавши након пет сезона домаћи тим (25:28), у мечу трећег кола Премијер лиге Босне и Херцеговине. Задовољство постигнутим резултатом није крио ни шеф стручног штаба Бањалучанки Раде Унчанин, који истиче да је ово једна од најважнијих побједа у сезони.
– За кормило Борца дошао сам 2004. године и ово је први тријумф у Љубушком, док смо прошле и претпрошле сезоне играли неријешено. Све похвале мојим изабраницама које су приказале максималну пожртвованост и борбеност, те показале још једном да су без премца у БиХ. Тријумфом над главним ривалом ријешили смо 70 одсто посла ове сезоне, због чега сам посебно задовољан – рекао је Унчанин.
ЉУБУШКИ – БОРАЦ 25:28 (14:10)
Дворана: Градска
Гледалаца: 300
Судије: Сенад Камберовић (Живинице) и Мевлудин Шабић (Грачаница)
Делегат: Милета Кекић (Мостар)
Седмерци: Љубушки 6 (5), Борац 5 (3)
Искључења: Љубушки два минута, Борац два минута
ЉУБУШКИ: Стојак, Медак, Јеличић, Дејановић, А. Прусина, Ристић 1, Мишетић, Кнезовић 4, М. Прусина 10, Врдољак 3, Борас 4, Мистрић 3, Павловић, Толић.
Тренер: Звонко Херцег.
БОРАЦ: Гудељ, Кекић 6, Палачковић, Богојевић 1, Рајилић 4, Марић 2, Др. Кнежевић 7, Де. Кнежевић 3, Пујић, Остојић, Бабић, Клинац 5.
Тренер: Раде Унчанин.
(Фокус)



















