Капитен пионира Борца Матеј Декет постигао шест голова против Игмана!

Пионири Борца уписали су висок тријумф над Игманом из Коњица, савладавши ривала резултатом 10:0, а меч је обиљежио Матеј Декет.

Капитен Борчеве селекције постигао је чак шест голова у овом дуелу (2, 20, 32, 38, 42. и 52. минут)! Двоструки стријелац био је Андрија Пејаковић (48. и 66. минут), док је по један гол био дјело Николе Тешића (54.) и Василија Вујиновића (69.).

Убједљиви су били и кадети, који су госте ”испратили” са шест лопти у мрежи. Троструки стријелац био је Драган Пејић (22, 28. и 66. минут), док су по један гол постигли Милош Сопренић (51.), Павле Павковић (64.) и Милош Лазић (90.).

У наредном, 16. колу, Борац ће бити домаћин добојској Слоги.

БОРАЦ – ИГМАН 10:0

стријелци: 1:0 Декет (2.), 2:0 Декет (20.), 3:0 Декет (32.), 4:0 Декет (38.), 5:0 Декет (42.), 6:0 Пејаковић (48.), 7:0 Декет (52.), 8:0 Тешић (54.), 9:0 Пејаковић (66.), 10:0 Вујиновић (69.), стадион: помоћни терен Градског стадиона, гледалаца: 40, судија: Велибор Гиговић (Градишка), жути картони: – .

БОРАЦ: Бобар (од 49. минута Малбашић), Нежић (од 49. минута Ђурашиновић), Предојевић, Декет, Марјановић (од 43. минута Тешић), Пејаковић, Савановић (од 49. минута Бркић), Јовановић (од 36. минута Вујиновић), Тајисић (од 36. минута Станимировић), Голић, Терзић (од 43. минута Вучковац). Тренер: Асмир Авдукић.

ИГМАН: Шкобић, Хакаловић, Хабибија, А. Затега (од 66. минута Рамић), И. Затега, Вођо, Алић (од 66. минута Трешњо), Обрадовић (од 36. минута Лепара), Корић (од 59. минута Мрнђић), Тињак (од 63. минута Манџука), Шурковић (од 63. минута Вељковић). Тренер: Амел Муртић.

БОРАЦ – ИГМАН 6:0

стријелци: 1:0 Пејић (22.), 2:0 Пејић (28.), 3:0 Сопренић (51.), 4:0 Павковић (64.), 5:0 Пејић (66.), 6:0 Лазић (90.), стадион: помоћни терен Градског стадиона, гледалаца: 50, судија: Марио Јелић (Бањалука), жути картони: – .

БОРАЦ: Рачић, Ср. Мишић (од 60. минута Вишекруна), Лајић, Балаћ, Благојевић, Ћусо (од 60. минута Павковић), Ћулум (од 70. минута Ђерман), Сопренић (од 70. минута Се. Мишић), Гостимировић (од 60. минута Лазић), Ћорић (од 70. минута Брешо), Пејић (од 70. минута Поповић). Тренер: Милан Озрен.

ИГМАН: Хузејровић, Маџак (од 63. минута Ћукас), Херо, Сиврија (од 75. минута Брутус), Брковић (од 75. минута Грахо), Халиловић (од 75. минута Р. Шпаго), Ћосић (од 75. минута Мехић), Суша, И. Шпаго (од 59. минута Болобан), Манџука, Ковачевић. Тренер: Мирза Ђапо.