Кадети тријумфовали над Сарајевом у дербију кола Елитне лиге!

Кадети Борца тријумфовали су над Сарајевом резултатом 2:1 у дербију трећег кола Елитне лиге БиХ и преузели другу позицију на табели од бордо тима!

Послије ове побједе, играчи Игора Мирковића имају 53 бода, два мање од лидера Зрињског, који у недјељу дочекује Вележ у градском дербију.

Меч је за црвено-плаве почео одлично, с обзиром на то да је већ у петом минуту за 1:0 погодио Синиша Ристић. Шест минута прије одласка на одмор, ”поравнао” је Анес Х. Мехмедовић, да би у 81. минуту нову предност Борцу, а испоставило се и побједу, омогућио Вукашин Гостимировић.

Пионири су у дуелу са одговарајућом селекцијом Сарајева поражени након преокрета, истим резултатом. Стигли су до предности два минута прије краја првог дијела поготком Стефана Штрпца из пенала, послије четири минута наставка изједначио је Ведад Хусовић, док је коначних 1:2 за Сарајево било након гола Амила Муминовића у 52. минуту.

Послије ове утакмице, Борчеви пионири су остали на четвртој позицији са 50 бодова.

Сљедеће коло Елитне лиге БиХ, четврто по реду, доноси гостовање Борца селекцијама Жељезничара.

ПИОНИРИ

БОРАЦ – САРАЈЕВО 1:2

стријелци: 1:0 Стефан Штрбац (33.), 1:1 Ведад Хусовић (39.), 1:2 Амил Муминовић (53.), стадион: помоћни терен Градског стадиона, гледалаца: 50, судија: Немања Пилиповић (Приједор), жути картони: .

БОРАЦ: Андреј Бобар, Павле Нежић, Андреј Вучковац, Драган Предојевић, Ђорђе Станимировић, Никола Тешић (од 59. минута Лазар Бркић), Стефан Штрбац, Милош Бајић (од 36. минута Данило Вучковац), Вељко Савановић, Кристијан Зечевић (од 49. минута Павле Топић), Алекса Голић од 56. минута Сергеј Марјановић). Тренер: Асмир Авдукић.

САРАЈЕВО: Ибрахим Захировић, Тарик Берхамовић, Андрија Пејаковић (од 48. минута Харис Башагић), Ведад Лето (од 68. минута Сердар Бихорац), Мак Пита, Амел Сирћо, Мак Кошпо (од 36. минута Ивано Перић), Махир Фејзић, Ведад Хусовић (од 69. минута Анес Вилић), Амил Муминовић, Муамер Османовић (од 36. минута Амер Сирћо). Тренер: Мухамед Џакмић.

КАДЕТИ

БОРАЦ – САРАЈЕВО 2:1

стријелци: 1:0 Синиша Ристић (5.), 1:1 Анес Х. Мехмедовић (39.), 2:1 Вукашин Гостимировић (81.), стадион: помоћни терен Градског стадиона, гледалаца: 50, судија: Бојан Панић (Приједор), жути картони: Вукашин Гостимировић, Павле Павковић (Борац), Керим Бајровић, Кенан Врбан (Сарајево).

БОРАЦ: Младен Јуркас, Срђан Мишић, Миљан Кецман, Марко Ћетковић, Павле Ћусо, Стефан Богојевић (од 46. минута Павле Павковић), Вукашин Гостимировић (од 88. минута Павле Поповић), Дејан Брешо (од 46. минута Јелисије Врсајковић), Огњен Ђерман (од 46. минута Милош Лазић), Милош Балаћ, Синиша Ристић. Тренер: Игор Мирковић.

САРАЈЕВО: Адин Алета, Кенан Врбан, Ахмед Тиро (од 67. минута Фарис Градишић), Амар Захировић, Емир Омеркић, Али Соколовић, Керим Бајровић (од 77. минута Дин Карамехмедовић), Дин Брачковић (од 77. минута Исмет Мујкић), Арман Ребац, Амар Церић (од 67. минута Керим Дедовић), Анес Х. Мехмедовић (од 82. минута Дени Нухановић). Тренер: Данијел Стојановић.