Кадети славили послије драме – Милош Сопренић матирао Добојлије у 90+3!

Кадети Борца су у сјајном мечу, након драматичне завршнице, савладали Слогу Меридиан резултатом 4:3 у 16. колу Премијер лиге БиХ!

Чинило се да ће наш тим подијелити бодове са Добојлијама, али је у трећем минуту надокнаде другог полувремена Милош Сопренић постигао погодак и одвео Борац до десете побједе у првенству.

Слога је прва стигла до вођства, у 13. минуту голом Данијела Марјановића, а само 11 минута касније узвратио је Борчев Драган Пејић.

Послије пет минута наставка, Салим Хаџић је вратио предност на страну добојског тима – а онда је услиједио преокрет. Прво је Павле Павковић у 66. минуту погодио за 2:2, а затим је Пејић четири минута касније постигао свој други гол на овом мечу.

Није се дуго чекало на одговор Слоге – у 74. минуту је стријелац био Синиша Ристић, а када се практично само очекивао крај, Милош Сопренић је матирао Амара Мулалића.

Далеко мање проблема на путу ка побједи имали су пионири Борца, који су Добојлије савладали резултатом 4:0.

Поново је одличан био капитен Матеј Декет, који је овог пута постигао три гола, али је његова партија пала у сјену тешке повреде Андреја Јовановића.

Млади Борчев фудбалер је крајем првог полувремена доживио прелом ноге, па га сада очекује вишемјесечна пауза.

БОРАЦ – СЛОГА МЕРИДИАН 4:0

стријелци: 1:0 Марјановић (15.), 2:0 Декет (19.), 3:0 Декет (36.), 4:0 Декет (41.), стадион: помоћни терен Градског стадиона, гледалаца: 50, судија: Милан Алексић (Бањалука), жути картони: Терзић (Борац), Коњић (Слога Меридиан).

БОРАЦ: Бобар, Нежић (од 45. минута Вучковац), Предојевић, Станимировић (од 61. минута Бркић), Декет, Марјановић (од 45. минута Тајисић), Пејаковић (од 61. минута Ђурашиновић), Савановић (од 61. минута Салкић), Јовановић (од 33. минута Вујиновић), Голић (од 45. минута Тешић), Терзић. Тренер: Асмир Авдукић.

СЛОГА МЕРИДИАН: Савић (од 49. минута Делић), Лазић (од 53. минута А. Стјепановић), О. Стјепановић (од 49. минута Шукурма), Крајина (од 62. минута Јусић), Божић, Радић (од 53. минута Тодоровић), Авдагић, Дујаковић, Ћорић (од 62. минута Гојић), Шарчевић, Коњић (од 49. минута Петровић). Тренер: Саво Михајловић.

БОРАЦ – СЛОГА МЕРИДИАН 4:3

стријелци: 0:1 Марјановић (13.), 1:1 Пејић (24.), 1:2 Хаџић (50.), 2:2 Павковић (66.), 3:2 Пејић (70.), 3:3 Ристић (74.), 4:3 Сопренић (90+3.), стадион: помоћни терен Градског стадиона, гледалаца: 50, судија: Велибор Гиговић (Требовљани), жути картони: Ћулум (Борац), Дан. Савић, Ристић (Слога Меридиан).

БОРАЦ: Рачић, Ср. Мишић (од 46. минута Брешо), Лајић, Балаћ, Благојевић, Ћусо (од 46. минута Павковић), Ћулум, Сопренић, Гостимировић, Ћорић (од 86. минута Лазић), Пејић (од 86. минута Ђерман). Тренер: Милан Озрен.

СЛОГА МЕРИДИАН: Мулалић, Дан. Савић (од 76. минута Крџалић), Малешић, Ђурић, Рамић, Марковић (од 71. минута Бабић), Ристић, Дар. Савић (од 71. минута Бећировић), Марјановић (од 46. минута Хаџић), Турсуновић (од 59. минута Кепић), Курдић. Тренер: Никола Савић.