Кадети ремизирали без погодака са Зрињским

Кадети Борца ремизирали су без погодака са Зрињским у дербију првог кола Елитне лиге за шампиона БиХ, па је разлика између првопласираних Мостараца и нашег тима, који је на другом мјесту, остала непромијењена (пет бодова).

Пионири су одговарајућу селекцију ”племића” савладали 4:1, а до вођства су стигли у 23. минуту, када је прецизан био капитен Матеј Декет.

Дарис Солаковић је у 44. минуту изједначио резултат, а онда су играчи Асмира Авдукића постигли три гола за 12 минута (Кристијан Зечевић у 46, Милош Бајић у 51. и Стефан Штрбац у 58. минуту) и стигли до убједљиве побједе.

У наредној рунди, Борчеви омладинци гостоваће Вележу.

БОРАЦ – ЗРИЊСКИ 4:1

стријелци: 1:0 Матеј Декет (23.), 1:1 Дарис Солаковић (44.), 2:1 Кристијан Зечевић (46.),3:1 Милош Бајић (51.), 4:1 Стефан Штрбац (58.), стадион: помоћни терен Градског стадиона, гледалаца: 70, судија: Марио Јелић (Бањалука), жути картони: Марко Карачић, Андрија Ћорић, Домагој Матић, Филип Галић, Давид Џидић (Зрињски).

БОРАЦ: Андреј Бобар, Павле Нежић (од 57. минута Сергеј Марјановић), Андреј Вучковац (од 64. минута Лазар Бркић), Драган Предојевић, Ђорђе Станимировић, Никола Тешић (од 43. минута Кристијан Зечевић), Стефан Штрбац, Матеј Декет, Вељко Савановић (од 64. минута Павле Топић), Алекса Голић (од 43. минута Никола Терзић), Данило Вучковац (од 43. минута Милош Бајић). Тренер: Асмир Авдукић.

ЗРИЊСКИ: Ајдин Авдукић, Мехемед Мемиш, Андрија Ћорић, Марко Карачић, Домагој Матић (од 52. минута Давид Џидић), Лука Дриновац, Фарис Угарак, Филип Галић (од 59. минута Габријел Божић), Ивано Васиљ (од 43. минута Лука Варга), Мустафа Велић, Дарис Солаковић. Тренер: Миле Пехар.

БОРАЦ – ЗРИЊСКИ 0:0

стријелци:, стадион: помоћни терен Градског стадиона, гледалаца: 70, судија: Бојан Панић (Приједор), жути картони: Миљан Кецман, Павле Поповић (Борац), Анте Покрајчић, Леон Лучић, тренер Драган Перић, Себастиан Шего, Роко Вучић (Зрињски).

БОРАЦ: Симон Рачић, Срђан Мишић, Стефан Вишекруна, Миљан Кецман, Марко Ћетковић, Павле Ћусо, Вукашин Гостимировић, Дејан Брешо (од 89. минута Стефан Богојевић), Вук Ћорић (од 80. минута Милош Балаћ), Павле Павковић (од 80. минута Павле Поповић), Огњен Ђерман (од 46. минута Милош Лазић). Тренер: Александар Радуловић.

ЗРИЊСКИ: Ивано Доко, Мухамед Ћосић, Петар Јуре Петровић, Иван Габриел Пехар (од 87. минута Миро Колак), Звонимир Сесар, Филип Цвитковић, Филип Шакота, Давид Павловић (од 80. минута Роко Вучић), Леон Лучић (од 70. минута Себастиан Шего), Анте Покрајчић, Анте Шуњић. Тренер: Драган Перић.