Кадети прекинули неугодан низ побједом над Вележом

Кадети Борца стигли су до друге премијерлигашке побједе, или, боље рећи, прве након два мјесеца. Након што су крајем јула савладали Звијезду 09 у Угљевику резултатом 1:4, изабраници Зорана Драгишића су протеклог викенда у Врапчићима били успјешнији од Вележа над којим су тријумфовали резултатом 2:5, те прекинули низ без побједе који је трајао седам утакмица.

Након 16 минута игре, није изгледало да ће тако бити с обзиром да је домаће фудбалере до предности одвео Емир Ребац. Ипак, у периоду од 30. до 33. минута Марко Пушић два пута тресе мрежу ”рођених” и доноси преокрет, али само два минута касније Кенан Салчин постиже погодак за 2:2, резултат којим је завршено прво полувријеме и који је био на снази све до 77. минута.

У посљедњих 15-ак минута Борац је опет збио редове и чак три пута затресао мрежу иза леђа Фариса Рибића. Прво је то у поменутом 77. минуту учинио Леонтије-Лука Драгољић, затим десет минута касније и Давид Вуковић, док се дубоко у судијској надокнади у стријелце уписао и Вукашин Даничић.

ВЕЛЕЖ – БОРАЦ 2:5

стријелци: 1:0 Ребац (16.), 1:1 Пушић (30.), 1:2 Пушић (33.), 2:2 Салчин (35.), 2:3 Драгољић (77.), 2:4 Вуковић (87.), 2:5 Даничић (90+3.), стадион: ”Рођени”, гледалаца: 50, судија: Јосип Мартиновић (Чапљина), жути картони: Јањетовић, Дрча, Мариновић (Борац).

ВЕЛЕЖ: Рибић, Демић, Абаза, Салчин, Шикало, Госто, Бутуровић (од 82. минута Бајрамовић), Џиновић, Требовић (од 38. минута Кодро), Гадара (од 56. минута Сушић), Ребац (од 90. минута Шафро). Тренер: Игор Реметић.

БОРАЦ: Војводић, Гојић (од 56. минута Босанчић), Рачић (од 62. минута Мариновић), Дрча, Јањетовић, Буквић, Шунић (од 89. минута Даничић), Рауш (од 46. минута Симуновић), Грбић, Вуковић, Пушић (од 71. минута Драгољић). Тренер: Зоран Драгишић.